BADCOURANT SCHOUWEN EEN ZOMERHUIS IS EEN VAST BEZIT OUD - HAARLEM stadje ZIERIKZEE Uitnoodiging T entoonstelling VOOR Afscheid. Schilderijen Schouwen en Renesse Vooruit! Kampvuur Vredesscouts. B. VAANE, Wijnhandel, Zierikzee van Van een bezoek R BEYE 8 Cb. Telef. 2 - RENESSE KantoorHooge Zoom B 88 Geïllustr. prospectus verkrijgbaar om Uw inkoopen! i Poststraat 97. Vraagt onze prijzen, voor waarden en attracties Het kampvuur, dat de vredesscouts Don derdagavond 10 Augustus ontstaken, is een van de beste geworden, die ik van ver schillende kampen gezien heb. De vele be zoekers (meer dan houderdvijftig) zullen er dan ook geen spijt van hebben gehad, dat zij zich dien avond op weg hadden be geven naar de terreinen van Beije en Co., achter de Strandhoeve, waar het schitte rende kamp was. Rond het vonkenregens verspreidende knetterende houtvuur hebben ze allen, op dekens of banken zitten ge nieten van de voordrachten met en zonder zang van de stoere pad inders en ook niet te vergeten de padvindsiers. Want al waren er van de laatste slechts een paar, hun medewerking kon zeker niet gemist worden. Men denke aan de reis door de wereld met de aardige liederen doo de kleine manne- kes onder leiding van oudere meisjes ge zongen, hef duet „Hans und Liese” etc. UITGAVE W. MERLE, ZIERIKZEE Redactie: Postbus 7, Zierikzee Dit blad wordt gedurende het badseizoen wekelijks GRATIS verspreid, en wel huis aan huis te Renesse, Haamstede, Burgh en Westenschouwen Allen zullen het dan ook wel eens zijn met de woorden van den heer Krop, die een woord van dank sprak namens de gasten. R. A. DE firma van kwaliteit in Lim. Siropen, Wijnen en Likeuren, in voorraad in alle soorten. Aanbevelend, tot een bezoek aan de van Mevr. H. G. DINGEMANS-Numans te Westenschouwen, Zaterdag 19 tot en met Zondag 27 Aug. van lOVa 1 uur en 6 uur (wett. tijd). De eerste herfstteekenen zijn zichtbaar in de natuur; hier en daar dwarrelt al een dor blad, en de zomer, de tijd van zon en warmte, waarnaar we zoo hevig hebben verlangd, en waarnaar we zoo lang hebben uifgezien, is al weer bijna voorbij. En ook op ons dorp de eerste herfst teekenen. In veel huizen worden de koffers weer gepakt en maakt men zich tot de afreis gereed. Slechts noodgedwongen? We hopen het. Renesse heeft dezen zomer weer meer menschen getrokken dan verleden jaar. Het gaat steeds bergopwaarts, en elk jaar komen er nieuwe trekkers, die blijvers worden. Want zoo is het toch met ons dorp: er komen elk jaar nieuwe gasten, maar er zijn zelden oude gasten, die wegblijven. Een bewijs, dat Renesse iets te geven heeft. Nu de tijd van gaan voor de meesten weer gekomen is, zal het spoedig heel stil worden in onze groene weggetjes en aan ons blonde strand. Ieder jaar beklemt het ons, blijvers, weer even, als we in Sep tember, de maand die nog mooie dagen geven kan, langs het eenzame strand loopen en langs den duinrand, waar de leege zomerhuizen ons met blinde oogen aan staren. De wintermaanden zullen komen, en wij, Renessenaren, moeten ons verzoenen met een gemis, dat ook bij U, gasten, aanwezig zal zijn. Dat is den loop van het leven, die ons echter niet kan ontmoedigen. We kunnen frisch en gebruind den win ter tegemoet gaan, vol hoop op het volgend seizoen. En daarmee nemen wij afscheid van II met een hartelijk: tot weerziens! aan het mooie zult U geen spijt hebben ’t Is ook zoo makkelijk voor 1 V.V.V. geeft alle inlichtingen Telefoon 113, Als wij on sombere winterdagen in onze stadsche huizen ziften, zullen wij zeker dik wijls met verlangen ferugdenken aan de heerlijke zee- en zonnebaden, waarvan wij dezen zomer op het vrije strand van Schou wen genoten. Wij zullen ons met genoegen dat mooie stukje kust herinneren, en spe ciaal Renesse zee, waar we tijdelijk woon den. Maar een paar wenschen moeten mij toch van het hart. Van het dorp leidt de aardige „Laan”, eerst langs vriendelijke huizen, dan langs de mooie dennen van Moermond (Thiirin- gen noemden wij hef) naar zee. Ideaal is het beschaduwde voetpaadje, dat er, tegen ’t eind, langs loopt. Maar daar buigt de klinkerweg rechts af en een grintweg be gint, waarover de voorbijgaande auto’s ge weldige stofwolken doen op waaien! Tegen ’teind van de Laan, waar het voetpaadje weer ophoudt, worden de keien zoo grof, dat hef met badschoenfjes en dergel. geen genoegen is er over heen te balanceeren. Waarom wordt het voetpaadje niet tot ’t einde verlengd en de rijweg bestraaf of geteerd? De stemming onder de toeschouwers was dan ook reuze. Men zong mee, klapten onder leiding liefjes in de handen en echode oorverdovend. Zelfs de grootste nurks moest zijn vertrokken gezicht prijsgeven. Want iedereen moest in lachen uitbarsten bij het zingen van de opera door den emi- nenfen leider den heer van Sijn. Met zijn trillertjes en basgeluiden bracht hij een opera, die men nog nooit gehoord had en die men wel nooit meer te hooren zal krijgen. Het program is te uitvoerig om alles ervan hier weer te geven. We noemen nog slechts de Indianendans, het zingen van de Franschen en Oostenrijkers en als slot de toespraak van den Oostenrijkschen Secre taris, keurig vertaald door den Nederland- schen leider den heer van Sijn, waarin het doel en werken van de Wereld-Vredes- scouts uiteengezet werd. Zij willen zijn pad vinders met als hooger doel hef tot stand komen tot de wereldvrede, wat ze met de daad hopen te bewijzen. 1e JAARGANG 23 AUG. 933 No. 8

Schouwen's Badcourant | 1933 | | pagina 1