Badgasten Garage Van Oeveren, Watermolen, Tel. 77, ZIERIKZEE W. GILIJAMSE, Hotel-Pension ^ZEELtlST' WESTENSCHOUWEN - Tel. 1 Kampeeren. Nieuws. Zomer Linnen Strandschoentjes tegen concurreerende prijzen verkrijgbaar bij J.H. KNAAP-ZIERIKZEE OUDE HAVEN A 313. „Zeeland”. C. M. EVERTSE - Renesse Rund- en Varkensslagerij ELECTRISCHE Koelkast BADCOURANT VOOR SCHOUWEN 3 1 Vraagt onze bestellijsten, die dagelijks worden af gehaald. Waarom ben ik hier gekomen? Waarom ging ik toch hierheen? Langs de breede waterstroomen, Langs vervallen handelssteên. Had ik dan al in mijn droomen al haar schoonheid reeds gezien, om daarna vlug weg te stoomen naar die ronde Zeeuwsche liên? Wij zijn voornemens deze zomer meer dere uitstapjes te organiseeren met onze moderne, comfortabele touring-cars, zoowel op het eiland als b.v. naar het mooie Walcheren. Een en ander wordt nader in dit blad bekend gemaakt en men vrage verdere inlichtingen bij de FIRMA BEYE Co. te Renesse. Maar wat helpt mij al dat vragen naar hetgeen ik heb gedacht; nooit zag ik in enkele dagen zulk een wonderschoone pracht! Bram. Telefoon 8 - RENESSE Smederij, Auto-Garage, Reparatie-Inrichting Accu-Laad-inrichting Steeds in voorraad Benzine- en Petroleum- Gastoestellen in de nieuwste modellen. BATTERIJEN VOOR ZAKLAMPEN EN RADIOTOESTELLEN zou hij maar net doen of, ze hier niet ge weest waren. De natuurvorschers maakten natuurlijk beenen, om niet nogmaals door een koddebeier betrapt te worden. Buiten het verboden gebied aangekomen, stelde Ko voor om met de opgegraven voorwerpen naar een oudheidkundige te gaan, die daar dichtbij in een dorp tevens het baantje van onderwijzer waarnam. De anderen vonden het een reuze idee en over sloten en langs smalle paadjes bereikten ze weldra hun doel. Het dorpsplein brande in de Juli-zonniemand was op het plein en slechts een enkeling keek door een kier van de gesloten blinden naar het troep je vagebonden. Maar niet zoodra had de torenklok zijn vier slagen laten hooren. of er kwam leven in de brouwerij. De deuren van de dorpsschool vlogen open en achter ’n troep lawaaiende kinderen verscheen de school meester, de man. waarnaar gezocht werd. Na kennismaking stapte de troep zijn huis binnen waar geen vrouwelijk wezen aanwezig was, want de wijze was vrijgezel. De vondst, met zand vermengd, werd tot grooten schrik van den meester, op de tafel uitgestord en nauw keurig bekeken. Bij elk stuk steen (de been deren werden terzijde gelegd) prevelde de oud heidkenner afwisselend, Saksisch-, Romeinsch-, BEZOEKT Overdekt terras - Stroomend water en Electrisch licht 2 minuten van de duintrap Ellepijpen, ribben, tanden, kiezen enz, stapel den zich voor Piet op en in zijn verbeelding groeiden ze samen tot een woesten duinbe- woner in het steenen tijdperk. Cor, een nuchter man, haalde zijn schouders voor zoo’n fantasie op en verklaarde, dat het net zoo goed var kens- of paardenbeenderen konden zijn, waar op Piet maar niet reageerde. Eindelijk toen er niets meer te vinden was werd alles in de rugzakken gepropt en ge zamenlijk stapten ze verder. Ze hadden nog maar een paar duinen overgeklommen, toen zwaaiend met een knuppel in de hand, een man op het edele zestal afrende. De jongens lieten den man naderbij komen, zich niet be wust zich aan één of andere overtreding schuldig gemaakt te hebben. „Waar zijn jullie vergunningen”, vroeg de man, die een kodde beier bleek te zijn. Nu daar hadden ze nog nooit van gedroomd, maar gelukkig bleek de koddebeier niet zoo kwaad te zijn als hij er uitzag. Als ze zoo gauw mogelijk maakten dat ze de duinen, die voor kort door het rijk verboden waren te bezoeken, uitkwamen Friesch tijdperk. Dit interesseerde de jongens natuurlijk bovenmate en vooral de jonge onderwijzers, die natuurlijk in de ge schiedenis van het vaderland goed thuis wa ren, fronsten de wenkbrauwen en spraken over Friezen, Saksen enz., of ze er mee gevoetbald hadden. De dorpsmeester verzocht hun, nadat alles bekeken was, maar weer de rugzakken er mee vol te laden, daar hij kasten ervan vol had. Wat moesten de kampeerders nou met die steenen doen? „Wel”, opperde Cor, „we zullen ze maar meenemen voor school, die zullen ze wel willen hebben.” Dat vonden de anderen natuurlijk goed en na werkelijke schatten, als zilveren haarspelden geldstukken enz. gezien te hebben, vertrok de troep, na afscheid van den oudheidkundigen schoolmeester genomen te hebben. (Wordt vervolgd) (Vervolg.) Een gewoon piensch zou ze rustig links heb ben laten liggen, maar niet alzoo onze kam peerders. Met kennersblikken bekeken ze het heele gevalletje en kwamen gezamenlijk tot de overtuiging, dat op deze walletjes eens de wanden van een huis gestaan hadden. Dat bleek dan ook waar te zijn, want Cor, waar in de sluimerende speurzin ontwaakte, vond al spoedig eenige scherven van een schaal van aardewerk, waarvan de randen de in drukken van vingertoppen nog vertoonden. Na deze vondst kregen allen een speurwoe- de. Ze klauden met hun handen de grond omver in’t vooruitzicht van verborgen schat ten, die zij aan de oppervlakte zouden brengen Paardenkiezen, beenderen, allerlei gekleurde scherven van kannen en schotels stapelden sich op, maar schatten kwamen niet aan ’t licht. Het begon Ko, Ben, Jaap en Jo dan ook al gauw te vervelen, ze stopten met de opgravingen en gingen zich in het meertje verfrisschen. Cor en Piet echter volharden in hun bezig heid en groeven getweeën, walletje voor walletje omver. Als er een stuk steen te voorschijn kwam slaakte Cor een vreugde kreet, kwam een stuk been dan was het de beurt aan Piet om zijn vreugde te uiten. Men schrijft ons uit Haamstede: De omgeving van Haamstede en Burgh, die mooie wandelwegen te kust en te keur heeft, is sedert de laatste weken met een flinke wandeling verrijkt. Vanouds bestond een pad langs den voet der duinen vanaf den Tempelput bij het bosch van *t Kasteel Haamstede, in de richting Westenschouwen. Jaar in, jaar uit, maakten velen gebruik van deze wandeling met aan de eene zijde de duinhellingen en aan de andere zijde den mooien boschrand. Er bestond echter één bezwaar. Het pad tusschen dijkje en af- heiningsdraad was op sommige plaatsen te smal. ’t Bestuur van V.V.V. „Haamstede en Burgh” vroeg verbreeding aan en had suc ces. De Ambachtsheer van Haamstede en andere grondeigenaars betoonden in dezen groote welwillendheid, terwijl de gemeente besturen van Haamstede en Burgh eveneens hun medewerking verleenden; eerstgenoem de gemeente gaf o.a. 4 werklieden gedu-' rende 2 weken. Thans is een flinke weg in een der mooiste gedeelten onzer omgeving ver kregen tot dankbaarheid der Vereeniging i i i-

Schouwen's Badcourant | 1933 | | pagina 3