I BADCOURANT SCHOUWEN Brand - Inbraak -Varia In het Najaar stadje ZIERIKZEE OUD - HAARLEM VOOR Samenwerking mogelijk J, SCHOOFF - RENESSE Eerste vliegtocht. Van een bezoek B. VAANE, Wijnhandel, Zierikzee 1846 Dit blad wordt gedurende het badseizoen wekelijks GRATIS verspreid, en wel huis aan huis te Renesse, Haamstede, Burcgh en Westenschouwen Agent voor Schouwen-Duiveland bouwt men het voordeeligst. Vraagt inlichtingen BEYE Co., Tel. 2, RENESSE. N.V. Haarlemsche Brandverzekering Mij van UITGAVE W. MERLE, ZIERIKZEE Redactie: Postbus 7, Zierikzee Er wordt dit jaar te Haamstede, Burgh en Westenschouwen geklaagd over een te gering vreemdelingenbezoek, terwijl men in Renesse de gasten niet kan bergen. Het aantal aanvragen voor zomerhuizen was veel grooter dan het aanbod, en we gelooven niet, dat nog de geringste pension- ruimte over is. Hoe dit verschijnsel te verklaren? Wij voor ons gelooven, dat het vreemde lingenbezoek voor het grootste gedeelte een kwestie is van een moderne, goed doorge voerde reclame. Men vergete toch niet: men moet op plaatsen waar ons eiland vrijwel geheel onbekend is, belangstelling wekken, en hoe kan men daarin anders slagen dan door pakkende uitgaven? Adverteeren is mede een der allerbe langrijkste factoren. Velen zien dit helaas nog niet in, en er zijn zaken in onze duin streek die heel kalm opmerken: adverteeren heb ik nog nooit gedaan, en ik zal het nooit doen ook. Ja, zakenvriend, ik geef je op een briefje, dat je van je leven nog WEL zult adver teeren 1 Als het te laat is, wanneer de con current door geregeld adverteeren een ge weldige voorsprong heeft bekomen. Dan is het veelal te laat. Men merkt ook dikwijls op, dat groote zaken zich hef adverteeren wel kunnen ver oorloven, maar kleine niet. Ook dit is on juist. Geen enkele zaak is juist zonder adver teeren groot geworden: integendeel, hoofd zakelijk aan een goede reclame-campagne danken deze hun ontwikkeling. Zou soms een zaak als b.v. Philips jaar lijks voor tien- en misschien honderddui zenden adverteeren, als dit adverteeren niet de hoeksteen ware van zijn bedrijf? Onbekend maakt onbemind, hef geldt ook voor de kleine zakenman. Wie niet adver teert, wordt vergeten. Men schrijft ons uit Amsterdam: ’s Morgens had ik dan opgebeld naar de K. L. M. in Zierikzee voor een plaatsje in ’t vliegtuig, dat ’s middags naar Holland vertrok, ’f Besluit was dus gevallen om voor den eersten keer te vliegen. En zou de vliegmachine me van het mooie eiland Schouwen naar Amsterdam brengen. De rest van den dag heb ik in angst en beven doorgebracht. U kent hef gevoel wel, als je ergens heel, heel erg tegenop ziet. En hoe meer het ging naar de klok van „fuve ouwe tied” (vergeef me Zeeuwen als ik hef verkeerd schrijf!) hoe erger dit akelige ge voel opkwam. Eindelijk was het dan 6 uur toen ik in Renesse in den wagen van de aan het mooie zult U geen spijt hebben ’t Is ook zoo makkelijk voor Uw inkoopen! V.V.V. geeft alle inlichtingen Poststraat 97. Telefoon 113, K. L. M. stapte. Ik vergat van benauwd heid de eerste elementaire begrippen van de burgerlijke beleefdheid in acht te nemen, n.1. mijn medepassagiers te groeten. Ik zat dus nu in ’t schuitje en moest wel mee. De starter van de auto werkt en we rijden langs bekende plekjes, ’t station in Renesse, hef kantoor van Beye Co., enfin ’t heele bekoorlijke wegje naar Haamstede. Spoedig zijn we dan ook het vliegveld, bij de ge zellige uitspanning de „Schouwsche Boer” genaderd. De stationschef, welke ons heeft vergezeld in dc auto, krijgt het nu druk, want er moet een machine uit Vlissingen en één uit Rotterdam komen. We worden nu eerst stuk voor stuk gewogen en. jammer niet te licht bevonden. Niet alleen, dat ik er tegen op zie de luchtdoop te moeten ondergaan, maar ook, dat ik het bekoorlijke Renesse met zijn heerlijke om geving weer moet verlaten valt immers niet mee? Gasten, u bent het toch met me eens, dat er in ons Holland weinig zoo bekoor lijke plekjes zijn als in de duinstreek van Schouwen? Met veel lawaai komen nu beide „kisten” (of noemt men ze alleen in ’f leger zoo?) dan aangevlogen. Passagiers voor Vlissingen mogen dan instappen. Ook heeft de K.L.M. verschillende dagbladen voor de inwoners van ons eiland meegebrachf. Wat een voor deel om je krantje in je bus te vinden gelijk in de grootstad! Nu de passagiers voor Rotterdam. De piccolo uit de „Schouwsche Boer” kijkt met jaloerschen blik, en zoo ik niet naar Holland moest, ik had hem graag mijn plaatsje afgestaan. Maar dat gaaf niet en ik moet me dus DE firma van kwaliteit in Lim. Siropen, Wijnen en Likeuren, in voorraad in alle soorten. Aanbevelend, Een andere kwestie is, HOE een reclame in samenwerking moet v'orden opgezet, zoo, dat zij ten gunste komt van de geheele streek. Noodig zou o. i. zijn een goede, modern uitgevoerde gids voor de geheele streek, benevens een gezamenlijke advertentie-cam- pagne in de voornaamste daarvoor aange wezen bladen. Beide dingen zouden kunnen uifgaan van een werkcommissie, te vormen uit de be sturen van vreemdelingenverkeer, benevens eenige particuliere belanghebbenden. Want, met alle respect voor de goede bedoelingen, zooals V.V.V. thans b.v. te Renesse werkt, verdient hef geenszins onze hooge bewon dering. Het is met vreemdelingenverkeer zoo ge steld, dat de werkfuncties gedurende het seizoen in handen moeten zijn van personen, welke den tijd hebben zich geheel en al aan deze zaak te geve'i, zoodat elke aan vraag, elk verzoek om inlichtingen met de noodige uitvoerigheid kan worden behan deld en bovendien in urgente zaken met de vereischte spoed kan worden opgetreden. Wij hopen, dat deze winter gelegenheid zal brengen tot een samenwerking, welke ons heele eiland ten goede zal komen. Dit is zeer noodzakelijk en we wachten dan ook op het spontane initiatief. 1e JAARGANG 9 AUG. 1933 No. 6

Schouwen's Badcourant | 1933 | | pagina 1