BADCOURANT SCHOUWEN HEINEKEN’S BIER het meest getapt. Auto-qarage C v. d. Bout Men bouwt zijn Zomerhuis het voordeeligste na het zomer-seizoen. Vraagt onze voorwaarden! VOOR Onze fotowedstrijd. en Beye het P. VAANE - ZIERIKZEE Ga eens een dag naar oude ZIERIKZEE. Berijmde Badavonturen. Luxe- en Bestel-Auto’s. en Co. - Tel. 2 - Renesse Wereldkamp Vredespadvinders. N. Krynse J. Dit blad wordt gedurende het badseizoen wekelijks GRATIS verspreid, en wel huis aan huis te Renesse, Haamstede, Burqh en Westenschouwen HOOFDAGENT: -TEL. 150- gravures, boekwerken oude muurtegels. Wij hopen, dat velen hun medewerking aan dezen wedstrijd zullen geven. Redactie. Want het is groofer kunst om tegen je wil te winnen dan uit overmoed of grill Het badpak fladderde om haar smalle schouders, ze was wel tien pond afgevallen. Zoo trek daaruit uw les, meine Damen, en laat u door dit vrouwmensch niet be schamen! van Zee. Over dit wondermooie stadje geeft V.V.V. II gaarne alle mogelijke in lichtingen. Zend nog heden een brief kaartje naar Poststraat 97 of bel 113. i. Een dame, die in een badkoets zat, stak aarzelend haar been in ’t nat, maar trok dit ijlings weer terug. Ze rilde langs haar vette rug, en riep ontzet: mij kwelt een kwal! O, smarten van dit tranendal! Nooit is de vreugde onvermengd, altijd wordt men door leed gezengd. O help! Maar ’t koetsje gaf niet mee, Ze struikelde en viel in zee. Eerbiedig weken de garnalen, toen deze massa in zee kwam dalen. UITGAVE W. MERLE, ZIERIKZEE Redactie: Postbus 7Zierikzee Nu wilde het geval, dat net een man hard blies op een trompet; Want er begon een zwemwedstrijd, en het was juist de afzwemtijd. Dus maaiden honderd flinke armen om ’t snelst de toren te omarmen die stond aan de Goereesche kust; Men zwom als visschen, ’t was een lust! Tel. 131, Verre Nieuwstr. B 202, ZIERIKZEE VERHUUR van Laat U van Zijpe af halen. BILLIJKE TARIEVEN. Toen hef publiek, dat daar grimaste, in ’t wachten op de wedsfrijdgasten, dit lichaam zagen naderkomen, tóen dachten zij aan booze droomen. Een riep: de meermin van Westenschouwen! En d’anderen jouwden: *t Zal je berouwen! Zoo riep men luid, maar met dat al, was deze dame ’t eerst aan wal. Zoo, na deze gedwongen reis, kreeg zij verdiend de eerste prijs! Zomervreugde en rente-gevend bezit doelmatig vereenigd. Maar ondertusschen was de dikke dame naarstig aan het wrikken. Ze deed dit met H^r grnote teen, en klaagde daarbij steen en been. Op de groofe golven bleef zij zweven; Ze mocht haar speklaag dankbaar wezen! En ziet, de stroom die dreef gedwee haar naar de kusten van Goeree. Wij zijn voornemens een foto-wedsfrijd te organiseeren, zoowel voor de badgasten als voor de inwoners onzer streek. De bedoeling is, om vóór 12 Augustus in te leveren een film met minstens 6 op namen, welke opnamen de genoegens van het strandleven zoo volledig mogelijk in beeld moeten brengen. Wanneer iemand een film inlevert met b.v. 8 opnamen, dan worden daaruit door ons de zes beste gekozen. De films moeten worden ingeleverd bij een der volgende adressen: Renesse: Toko Constandse en Locker. Haamstede: Wed. Moelker en Schouwsche Boer. Westenschouwen: Hotel Zeelust. De films worden door onze bemiddeling ontwikkeld en afgedrukt. Het gaat bij deze wedstrijd dus niet direct om het technisch karakter der foto’s, maar om de aardigste, meest origineele kijk op hef strandleven. Voor den wedstrijd is geen inleggeld ver schuldigd. Een ieder kan er aan deelnemen. Als voorwaarde is er aan verbonden, dat door onze bemiddeling de ingekomen films worden ontwikkeld en afgedrukt, tegen de gewone prijzen, die ook thans gelden. Inzender betaalt alzoo het ontwikkelen en minstens één serie afdrukken, welke ons eigendom blijft. Wil hij zelf één (of meer) serie (s) afdrukken, dan gelieve hij dit duidelijk aan te geven. Tevens dient bij in te zenden films duidelijk naam van de inzender vermeld. Mocht deze bij den uitslag, welke hopenlijk vóór 16 Augustus zal plaats vinden, niet meer op ons eiland aanwezig zijn, dan gelieve hij zijn gewoon adres op te geven. Film en afdrukken worden dan onder rembours foegezonden. De uitslag van den wedstrijd wordt in dit blad bekend gemaakt. Prijzen zijn uitgeloofd door de Redactie van dit blad, en wel eenige fraaie moderne Gelijk men elders in dit nummer kan lezen, zal in Renesse den eersten steen worden gelegd van eer, Jeugdafdeeling van de Liga voor de Ver. Staten van Europa. Op zichzelf is het stichten van een inter nationale beweging al van belang, maar waar het hier bovendien een beweging be treft, welke practisch werkt voor de ver werkelijking van de wereldvrede, mogen wij er trotsch op zijn, dat dit gebeuren te Renesse zal mogen plaats vinden. Wie de Internationa'e verhoudingen van dit oogenblik kent, ea weet, welke oor logshaarden in Europa net zijn groot aantal Staten, voortdurend r - .bnlen, dje zal -'onder twijfel met sympathie Kennisnemen van een organisatie, welke al deze Staten in een vredelievend verband wil vereenigen. Hef s hier niet de plaats, op deze kwestie dieper ïn te gaan. Spreken wij echter de hoop uit, dat dit kamp ook voor onze streek een groote propagandistische kracht zal mogen bezitten, en dat velen gebruik zullen maken van de geboden gelegenheid, doel en werkwijze van deze organisatie te leeren kennen! <2 AUG. 1933 Ie JAARGANG No. 5 i

Schouwen's Badcourant | 1933 | | pagina 1