'In een hois van't Rooie Krois' Paard en wagen In de loop van ons gesprek doet ze nog meer bondige uitspraken. Ze woont nog steeds in het huis op nummer 5, samen met haar zoon Ad die hier kwam wonen toen hij acht jaar was. De verhuizing van Hooge naar Lage Zwaluwe met paard en wagen van de vrachtrijder Karremans, kan hij zich nog goed herinneren. Evenals de nieuwe, ruime woning. Op een slaapkamer sliepen zijn vier zusters, op een andere zijn ouders. De vier broers sliepen twee aan twee op de kleinste slaapkamers. Eén schilderij Toen de familie van Heijst de nieuwe Zweedse woning betrok, troffen ze in het huis een planken vloer, de wanden waren bekleed met hardboard, klaar om te behangen. Het bordje van het Zweedse Rode Kruis lag gereed om op de gevel geschroefd te worden. Aan de wand hing één schilderij, een herinnering aan Zweden. Het schilderij hangt nog op in sommige woningen van de KGA-straat. In de keuken een roestvrijstalen aanrecht met twee spoelbakken en een dubbele kraan. Dat laatste was met het oog op de toekomst want de huizen hadden in eerste instantie geen warm water. Beneden ook een heus watercloset dat je kon doortrekken. Boven een echte douche, weliswaar niet breder dan een kast. Overal veel bergruimte en ondergronds nog een kelder, daar konden de aardappelen bewaard worden voor de winter. Om het huis heen aan alle kanten een ruime tuin. Het was een wereld van verschil in vergelijking met de Zoutendijk. Speelplein Op en rond die Koninginnedag 1954 verhuisden heel wat gezinnen met jonge kinderen naar de KGA-straat.Voor de kinderen brak een heerlijke tijd aan. Met zoveel leeftijdgenoten in de buurt, was er altijd wel iemand om mee te spelen. De straat die doodlopend was, was één groot speelplein. De dagelijkse bezoekjes van de bakker met de bakfiets en de groenteman met paard en kar zorgden voor een welkome afleiding. "Tollen deden we", herinnert Ad van De Bürt, nr. 47- 42 -

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2004 | | pagina 31