'Achteraf is 't alleen maar mee gevallen' In die periode ontving de familie een brief van de gemeente of zij in aanmerking wilden komen voor een nieuw huis. Zij konden zich aanmelden voor één van de Zweedse woningen die op dat moment in Lage Zwaluwe werden gebouwd. De broer van Tinus v.d. Veeke, Dim, werkte als timmerman mee aan de bouw. Grote luxe "Het huis was voor ons een grote luxe", herinnert Wil van der Made zich. Het was ruim, praktisch ingericht, met heel veel kastruimte en een koele kelder, goed geïsoleerd en natuurlijk was er die enorme tuin. Achteraf is het mijn vader alleen maar meegevallen". Feest Eerste Kerstdag 1954 was het feest in huize Van der Made aan de KGA-straat 8. Voor het eerst in jaren was er reden tot vreugde. Tinus en Wil verloofden zich en vierden feest in het nieuwe huis. Even dreigde de melding van 'hoog water' nog roet in het eten te gooien maar gelukkig kon het feest toch doorgaan. In 1957 trouwden ze voor de wet, in 1958 voor de kerk en toen ging het pasgetrouwde paar aan de Kerkstraat in Lage Zwaluwe wonen. Wil kwam nog heel veel bij haar ouders want als enig kind voelde ze zich erg verantwoordelijk. Ook Tinus had een goede band met zijn schoonouders. Toen in 1968 moeder van der Made overleed, vroeg Tinus aan zijn schoonvader wie bij wie zou intrekken. "Komen jullie maar hier" "Als ik het voor het zeggen heb, komen jullie maar hier", antwoordde vader van der Made. En zo trokken Tinus en Wil, inmiddels hadden ze drie kinderen, in het ouderlijk huis van Wil. Het was boven wel een beetje krap met maar twee slaapkamers maar het ging. Beneden bouwde Tinus een serre en een garage bij. Hij werkte jarenlang als uitvoerder in de bouw. Opa van der Made leefde nog 12 jaar samen met het jonge gezin en dat ging wonderwel goed. "Hij kon alles van de De Burt, nr. 47- 36 -

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2004 | | pagina 28