De wording van een nieuwe straat Tenslotte Inmiddels is het 2004. De gemeente Hooge en Lage Zwaluwe bestaat niet meer. Het dorp Moerdijk hoort bij de gemeente Moerdijk en Hooge en Lage Zwaluwe horen bij de gemeente Drimmelen. De woningbouw vereniging is een woningstichting geworden, nog steeds onder de naam 'Goed Wonen' en is momenteel eigenaar van 619 woningen en vier winkels in Hooge en Lage Zwaluwe en Moerdijk. Zij viert dit jaar het 50-jarig bestaan. De houten woningen staan er nog steeds. Van de vier in Moerdijk, zijn twee particulier eigendom en twee eigendom van Goed Wonen, van de vier in Hooge Zwaluwe zijn er zelfs drie verkocht. De andere negen Noorse woningen in Moerdijk kwamen aanvankelijk in het bezit van de Christelijke woningstichting West-Brabant die in 1986 opging in Brabants Westhoek. Van deze negen huizen zijn er acht verkocht, één huis is gestuukt en één heeft de houten planken vervangen door kunststof. Maar de zestien woningen van de KGA-straat worden nog steeds verhuurd, sommige zelfs nog aan de eerste bewoners. De hele KGA-straat, huizen, beplanting en straatbeeld, staat op de gemeentelijke monumentenlijst. Goed Wonen houdt de woningen in bezit alhoewel ze een verliespost vormen qua exploitatie. Vooral het intensieve schilderwerk, dat elke vijf jaar moet gebeuren, maakt de huizen duur in het onderhoud. Maar de band tussen deze huizen en de woningbouwvereniging is te hecht om deze te verbreken. Dat geldt ook voor veel bewoners. Ze gaan niet weg of keren na een tussenpoos terug. Het verhaal van enkele bewoners uit deze KGA-straat komt in het vervolg van dit themanummer van De Bürt, aan bod. De Bürt, nr. 47- 30 -

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2004 | | pagina 25