De wording van een nieuwe straat In Hooge en Lage Zwaluwe kwam deze klus terecht bij de Zwaluwse Bouwcombinatie. Er zijn geen gegevens bekend van grote calamiteiten bij oplevering en eerste bewoning. Mogelijk zijn vakmensen uit Zweden overgekomen om met de opbouw van de huizen te helpen. Houten planken De binnenmuren waren gemaakt van ruwe houten planken. Om het in Nederland zo geliefde behangetje te kunnen plakken werden deze planken bekleed met hardboard. Ook de trappen en de vloeren werden veelal bekleed met vloerbedekking. Daaronder lag een prima grenen vloer. De huizen waren, zeker voor die tijd, uitstekend geïsoleerd. Uniek waren de binnen- en buitenramen en dubbele deuren om kou buiten te houden in de winter en warmte kwijt te kunnen in de zomer. Brandverzekering Een verhaal apart is de brandverzekering. Huizen met zoveel hout moesten apart verzekerd worden. De 24 huizen van Hooge en Lage Zwaluwe en Moerdijk werden op 5 mei 1954 verzekerd tegen brand, allereerst voor een periode van 60 maanden, voor een bedrag van f 432.000,-. De polis werd opgemaakt door het Assurantiekantoor J.C.J. Knegt Zonen te Amsterdam. Dit kantoor herverzekerde het risico op zijn beurt bij vijf andere verzekeringskantoren. De premie ging f 113,28 per jaar bedragen, de verzekering werd steeds na vijfjaar verlengd. Opvallend genoeg verzekerde de woningbouwvereniging ook het huis op de Koning Gustaaf Adolfstraat nr. 2 mee, terwijl dit vanaf de oplevering particulier eigendom was. De Burt, nr. 47 - 26 -

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2004 | | pagina 15