Correspondentieblad van de Christelijke School - Oosterland (Z) N0.3 Beste Jongens en Meisjes, Allereerst zal ik maar eens beginnen met jullie hartelijk te bedanken voor de vele brieven, die ik heb mogen ontvangen. Er gaat bijna geen dag voorbij of de post brengt er een paar. En er zijn werkelijk veel goede briefschrijvers onder jullie. Mijn complimenten hoor! Ook zijn er keurig geschreven brieven bij. Ja, een schoolmeester let daar nu eenmaal op! Sommigen vragen of ik niet naar de taalfouten wil kijken. Ik lees er wel overheen, maar ik zie ze toch.Een enkeling kon maar geen brief bij elkaar krijgen en volstonden met een kaartje. Dat is ook best hoor! De enige van wie ik nog niets weet is Tonnie Koudijs, terwijl Nelleke Capelle, de kinderen De Jonge en Frans de Later nog niets van zich lieten horen. Behalve aan de leerlingen, enkele oud-leerlingen en het schoolbestuur, zend ik het blaadje tevens aan de kinderen Bolle in Canada. Ook aan juffrouw Beije. Ze woont nu Molenwater 51 Middelburg. Uit de meeste brieven blijkt wel, dat jullie graag terug willen. Ik kan het me voorstellen. Al hebben velen het soms goed getroffen, het verlangen naar eigen huis en haard blijft groot. Toch zal het een moeilijke tijd worden en zullen we bij terugkomst onder gebrekkige omstandigheden moeten leven. Vooral degenen wier huis kapot of weg is. Maar we zullen hopen dat we onder 's Heeren zegen en door hard te werken er weer bovenop komen. Het leven hier op aarde is moeite en verdriet. Dat kunnen we nergens ontlopen, waar we ook heen gaan. Ik ben verleden week weer op Oosterland geweest. Juist was de Oude Dijk doorgebroken en Bruinisse weer onder water. Men probeerde het gat te dichten; het ging echter slecht. Aan de Nieuwerkerkse dijk was het ook maar troosteloos. Met een duck kon ik erbij komen. Toen we terugreden ben ik bij de Blauwe keet afgestapt en daarna lopend over de Oudheilige weg naar huis. Het was eb, dus ging het. Maar met lange laarzen aan hoor! Bij kapper Bal stond een sterke stroom. Thuis was alles nog hetzelfde. Hebben jullie al gehoord dat er nu een politie post in het Rode Kruis gebouw is? Daar woont nu van de Maas' met zijn vrouw als enige bewoners. De politie controleert regelmatig, 's Middags stonden Overbeke en van Zweden plotseling in huis om te kijken, wie er binnen was. Er wordt dus wel goed nagegaan wie er in het dorp zijn. Dat is maar goed ook. In school kon ik nu net lopend komen. Ik ging in de hoogste klas op een bank staan en deze zakte in elkaar. In het gymnastieklokaal is het een grote ravage. De vloer ligt los en het koren, dat op het podium lag, was met die laagste hoge vloed ook weer nat geworden. Op de terugvaart kon ik het gat bij van der Weele goed zien. Juist voer er een groot schip door. Hebben jullie lang naar deze brief uitgekeken? Ja, het is wel wat laat geworden! Nu zal ik hier het een en ander over jullie meedelen, dan weetje van elkaar ook iets. MIENEKE KRIJGER Hoofdstraat 45 Alfen a.d. Rijn. Ik was blij van har vader een brief te krijgen. Ga je ook weer op school Mieneke? Groeten aan vader en moeder. LIEN, EEF en MIENEKE BOLLE. Plaats A139 Montfoort, hebben het met de ramp erg benauwd gehad, de buren verdronken en zelf de dood voor ogen. Maar de Heere heeft hun gebed nog willen verhoren! Ze hebben al een rapport gehad op hun nieuwe school. Bedankt voor die leuke kaarten hoor! Lena woont Edeseweg 56 Harskamp. Met broer gaat het best! Hoe gaat het met jullie rekenen? Opa en Opoe de groeten! LEEN en RIETJE STOUTEN Crooswijksesingel 50 Rotterdam, wonen bij hun oom. Ik zie ze dikwijls op school, nietwaar? Ik hoop datje weer gauw worst bij me komt brengen, Leen! RIETJE CAPELLE Bisschop weg 131 Amersfoort, schreef me een keurige brief. Haar grootmoeder was spoedig overleden. Er zijn nu al 7 van die oudjes van het dorp gestorven! Als we de Heere kunnen ontmoeten, is het niet erg. Ook de groeten terug van Janny. 12

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2002 | | pagina 7