To entjes In de familiekrant schreef (groot)moeder Van Dijk onder andere de volgende stukjes. Het gaat over haar i3e woonadres. VD-kranti3, april 2002 Op een vrijdagavond begin 1950 zit (o)pa in de Saambinder te lezen. De kinderen, 3 dochters, lagen in bed. Ma stond te strijken. Zegt pa ineens: "Ik denk dat ik daar maar eens op ga solliciteren. In Oosterland wordt een schoolhoofd gevraagd van een nog op te richten school op reformatorische grondslag. Dan kan ik alles naar mijn eigen idee aanpakken." Dat is gaan rollen. Via meneer Kuijt, Krabbendijke, proefles enz. Pa was 1 van 4 sollicitanten. Maar daar we inmiddels Geen verwachtten en nog steeds 2 hoog achter bij mevrouw Smit inwoonden, hadden we weer bij de huisvesting aangeklopt voor ruimere behuizing. Dat speelde al voor die advertentie. Wat denken jullie? Ik moest me bij een medisch centrum laten onderzoeken of het wel waar was van die 4e verwachting. Er kwam een verpleegster kijken hoe we sliepen. Er was 3 hoog een zolder, maar niet voor ons alleen. Je moetje voorstellen de achterkant van het huis. Weerskanten schuin dak. In het midden een raam datje kon schuiven. Daar stond ons 2 persoonsledikant voor. Rechts een 2 persoonsbed voor Jannie en Ali, nog meer naar rechts een bedje voor Nellie. Het geheel afgeschut met karton en in 't midden een gordijn. Toen was de conclusie dat er voor de nieuwe baby links nog wel een plaatsje voor een bedje was. Terwijl liep die sollicitatieEn 1 dag voor de benoeming kregen we een toewijzing voor een woning, waar we niet op in gingen. In de hoop dat er in Oosterland een huis voor ons klaar stond. Maar een mens wikt, God beschikt. Het werd voor de 4e keer bij een oude vrouw inwonen. Mijn i3e adres was StJoostdijk 13 VD-krant 14, medio 2002 De kinderen van "tante" Betje (een zus van zwager/oom Aad de Vin zijn moeder) liet via zoon Kees Deurloo weten dat het huis ten ene male ongeschikt was om met een gezin samen te wonen. Maar zijn moeder was wel genegen, als er binnen de kom van het dorp iets kleins vrij kwam, te verhuizen. 9 augustus 1950 kwamen we er aan met een primitief huishouden. In de pastorie van de Gereformeerde Gemeente. wat viel het tegen. Donkere achterkamer, met schuifdeuren waar bovenaan wat donker glas in zat. Geen douche of wat erop leek. (Hadden we in de GJ.Mulderstraat ook niet). 28 november, op Geen zijn geboortedag, ging tante Betje echt verhuizen. We hebben er, met onderbreking van de rampperiode (ruim een halfjaar ingewoond bij opa en oma Van Dijk op begraafplaats Crooswijk in Rotterdam) 12 jaar gewoond. Veel liefs maar ook veel leed ervaren. Er is nu een grafsteentje van ons jongste dochtertje en zusje Corrie van Dijk, geboren 30-9 en gestorven 7-10 in 1958. Psalm 83 5

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2002 | | pagina 4