De bovenmeester en zijn gezin De bovenmeester, Pieter van Dijk, werd geboren op 10 juni 1918 te Rotterdam. Hij was de oudste zoon van Pieter Jacobus van Dijk en Jannigje Willemina Frederika Tromp. Na zijn opleiding aan de Konining Wilhelmina Kweekschool te Rotterdam behaalde hij in 1938 zijn bekwaamheid als onderwijzer. Na de militaire dienst deed hij, in de crisistijd, enkele jaren onbezoldigd ervaring op als zelfstandig kwekeling met akte aan Rehobothschool aan het Noordeinde te Rotterdam. Later volgde een bezoldigde benoeming aan deze school, die na enige tijd werd verwisseld voor de Graaf Jan van Nassauschool aan de Spijkernissestraat. Hartje oorlog trouwde hij met Teuntje den Boer op 9 juni 1943. Zij was een dochter van Geen den Boer en Alida van der Heijden. Het gezin Den boer was in 1942 van Rotterdam naar Goes verhuisd. De bruiloft werd gevierd op de begraafplaats, Crooswijk, waar het gezin van vader en moeder Van Dijk woonde in het huis aan de ingang. De spaarpot was niet dik en het salaris bedroeg f 111,11 per maand. Na veel wederwaardigheden, inwoning op diverse adressen, Piet opgepakt tijdens een razzia en tewerkgesteld in Duitsland, opnieuw in militaire dienst na de oorlog, studie voor de hoofdakte en examen hiervoor in 1948, verhuisde het gezin in de zomer van 1950 naar de pastorie van de Gereformeerde Gemeente in Oosterland. Aanvankelijk werd de woning nog samen met "tante Betje", mevrouw Deurloo, bewoond. Op de dag waarop zoon Geen geboren werd, 28 november 1950, kwam de gehele woning beschikbaar doordat mevrouw Deurloo elders in het dorp een woning betrok. Janny, Ali en Nellie kregen een broertje. Twaalf jaar, met uitzondering van de evacuatieperiode in 1953, heeft het gezin hier gewoond. Tijdens de evacuatie in Rotterdam werd zoon Piet geboren op 26 juni. Op diezelfde dag werden ook de overburen, Ma en Jan Stouten, verblijd met de geboorte van een zoon. Het gezin Stouten was ook in Rotterdam geëvacueerd. Zo kon het gebeuren dat de Oosterlandse jongetjes Huib Stouten en Piet van Dijk in het Rotterdamse geboorteregister precies onder elkaar ingeschreven werden. Op 30 september 1958 werd het gezin uitgebreid met een tweeling: Wim en Corrie. Door omstandigheden kwamen de kinderen in Goes ter wereld. Corrie werd al spoedig ernstig ziek en is op 7 oktober gestorven. Ze ligt in Oosterland begraven. 3

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2002 | | pagina 3