haar dochter. Ankie en ik hebben die zes weken bij mijnheer Looij op school gezeten. Toen het water weer weg was konden we, na een grote schoonmaak, weer terug naar huis. O, wat een geluk, ook de poes, hoewel erg ver magerd, kwam letterlijk weer boven water. Al met al hebben deze gebeurtenissen diepe indruk op mij gemaakt. Toen een aantal jaren geleden een deel van ons dorp ook met evacu atie te maken kreeg, was ik erg blij dat ik nu hoog en droog boven aan de dijk woonde. Jany Dubbeldam- van der Waal van Dijk BOEK 'SCHEEPSWERF DE MERWEDE 1902-2002' is door de afsluiting van de zeearmen, en de latere overdekking hiervan. Andere beschreven zaken zijn de directie- en andere bestuurswisse lingen, activiteiten van Merwede Valves en Merwede Meubel- en Interieurbouw. Het boek behandelt een integrale geschiedenis van de Hardinxveld-Giessendamse scheepswerf, met de gebruikelijke dieptepunten, maar vooral de hoogtepunten van het florerende bedrijf. Het boek is samengesteld door Dick de Jong, terwijl de vormgeving is verzorgd door beel dend kunstenaar Evert van Lopik. In het boek zijn ook enkele unieke foto's opgenomen van Nico Blokland. Het in full colour uitgevoerde boek telt 244 pagina's en is voorzien van 200 zwart-wit en kleurenfoto's. Er is tevens een complete bouwnummerlijst in opgenomen, evenals portretfoto's van het personeel anno november/december 2001. De bijschriften bij de foto's zijn van een Engelse vertaling voor zien. Het boek is in eerste instantie bestemd voor relaties en personeel. Maar omdat wellicht ook anderen geïnteresseerd zijn is een aantal exem plaren beschikbaar voor de verkoop. Het boek kost 25,00. Het is op twee manieren verkrijgbaar: In Museum De Koperen Knop, Binnendams 6 te Hardinxveld-Giessendam, open van dinsdag t/m zaterdag van 1 3.00 tot 17.00 uur. Het kan ook worden besteld door overmaking van een bedrag van 32,00 (inclusief porti en verpakking) op bankrekeningnummer 3878.02.207 ten name van 'Verkooprekening' te Hardinxveld-Giessendam onder vermelding van 'MERWEDEBOEK' en uw adresgegevens. Dit jaar bestaat Scheepswerf De Merwede hon derd jaar. Hieraan is op verschillende manieren aandacht geschonken. Ter gelegenheid van het eeuwfeest is er begin oktober jl. ook een boek verschenen, getiteld 'Scheepswerf De Merwede 1902-2002'. In dit van veel foto's voorziene boek wordt de boeiende geschiedenis van het bedrijf beschreven. Na een korte voorgeschiedenis komt de oprich ting aan de orde. Vervolgens worden de eerste jaren beschreven, de crisistijd, de Tweede Wereldoorlog en de wederopbouw daarna. Ook wordt aandacht geschonken aan de groei ende economische ontwikkeling sinds de jaren zestig en zeventig van de 20ste eeuw, waarin steeds grotere en meer geavanceerde schepen werden en worden gebouwd. Er worden doop- plechtigheden door leden van het koninklijk huis beschreven, heel bijzondere schepen, de bouw en de ontwikkeling van de reparatiewerf en uitbreidingen van de nieuwbouwwerf. De bouw van een nieuwe helling, die noodzakelijk 21

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2002 | | pagina 2