115 bestaat het geheel niet meer. Ik heb nooit geen ander adres gekre gen. Mijn opdracht was destijds: melden bij Christ v.d. Rijzen op het Ou'land en dan moest ik daar met keien en zand rijden. Toch zijn de bomen die wel onder water hebben gestaan geen ene daarvan dood gegaan, hoor. Van het zoute water? Nee geeneen, hoor. Hier bij Narris Uitdewilligen, die appelbomen langs de oprit, hê, daar heb ik van 1940 tot 1945 appels van geplukt, hoor, en die staan er nog. Dat zijn dezelfde bomen nog. En ook de bomen bij van Trijen zijn nog dezelfde van voor 1953. Terugblik vooruitziende blik? Al die mensen van die verjaardag konden maar op het nippertje thuiskomen. Maar toch achteraf. Het is nooit voor geen mens te hopen, dat, want als je het terug zou kunnen draaien, dan deed je het zo niet meer, hoor. Je kon het uren van tevoren al aan horen komen, dat het fout ging, hoor. Oooh, goh, goh. Geen mens geloofde erin. Ik zal je vertellen. Ik denk dat ik om elf uur naar bed ging. Ik dacht:" Wie weet hoe laat of dat ze komen?". Ik eens gekeken naar die twee gastjes. Die ene was nog niet eens een jaar, Henk, 'want die stond nog in de box. Ze sliepen als een roos en ik dacht:Maar ik ga ook!". Maar, anders hoorde je de hond nooit. Die hond lag aan zo'n kot en als hij liep draaide dat kot rond, hé. Die kon dat kot zo zetten dat hij de wind van achter had, zodat hij nooit met zijn neus in de wind lag. Maar uren van te voren, huilen, je hebt nog nooit zó horen huilen als toen. Hij is met kot en al weggedreven en dood, met kot en al, teruggevonden bij Ferket (waar nu GE staat, red.) aan de dijk. Die hond die had je nog nooit, zoals die avond, ge hoord. En dan zat ik daar alleen in dat keukentje, alleen. Een transistorradio had de boer toen al, en ja, ik hoorde elke keer die berichten wel, hoor, van ,wind zoveel Maar daarom ook, als je nu weer eens zo iets hebt, uren van tevoren kun je het wel aan zien komen, hoor. Maar een mens is toch Het was in zo'n ernstige mate al zowat vier eeuwen gele den.... Nu kan het nog, hoor, als de Oesterdam zou doorbreken....

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1993 | | pagina 59