105 nl. Janus Nuijten, en zijn de volgende dag over de Oosterschelde naar Bergen op Zoom gevaren. Toen konden ze de ravage aan de dijk pas goed in zich opnemen. Janus en Jo vonden onderdak bij Kees Bovée (de veearts), de broer van Janus en de kinderen werden bij bakker Asselbergs in de For tuinstraat ondergebracht. Na een week kreeg Janus, van overste van Hussem, de sleutel van Huize .Aurea Libertas', de huidige tandartswoning. Aan de rechter zijde woonde toen tandarts Anja van Gelderen en Janus kreeg beneden het linker gedeelte en boven helemaal ter beschikking. Eerst wilde de gemeente geen toestemming geven, omdat er een groter gezin in moest. Maar Janus kregen ze er niet meer uit. Toen ze van hun erf afvoeren stond de planken schuur nog over eind. Die is de andere dag in elkaar gezakt. Er lag pas een nieuw rieten dak op. In de schuur stonden zes paarden en vijfentwintig koeien. Slechts drie koeien overleefden het. Een stier was op de ,Kijk Uit' levend aangekomen. Drie paarden lagen met de balk, waar ze in de schuur aan vast zaten, dood in het land. Een kast was aangespoeld in Bergen op Zoom. Alles, waaronder bestek, zat er nog in. Groot was binnen de puinhoop. De binnenmuren stonden los van de buitenmuren. Zelfs de planken waren uit de vloer gespoeld. De deuren waren al helemaal nergens te bekennen. De drie eenden die ze hadden, zaten aan de Konijnenberg te slobberen. Op de ingezakte schuur had zich een egel in veiligheid weten te brengen. Maar de hond en de katten waren allemaal verdronken. Toen het water uit de polder was, hebben ze eerst de keuken en de zolder in orde gebracht om een eerste start naar terugkeer te maken. De modder lag wel tien centimeter dik binnen. De sieraden lagen verspreid in de modder in de vloer. Het zoeken er naar was voorzichtig handwerk. De brandkast was te zwaar om weg te spoelen. De papieren die er in zaten kwamen er nog droog uit. De vaste keukenkast zat vol met binnengespoelde aardappelen en voederbieten. Zelfs boven waren de ruiten er uit. Velen kwamen helpen, waaronder de Paters Assumptionisten, die hun klooster hadden in de voormalige villa van Testers, de huidige .Viersprong'. Hun auto werd in de drenk teruggevonden. Jan Geers zou die met

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1993 | | pagina 54