208 Was er belangstelling vanuit Halsteren? Ja, ik heb Cor Geers nog een keertje gezien. De burgemeester is er ge weest, vergezeld van een paar man, maar wie dat nu precies geweest zijn...? Ze kwamen binnen en maakten een praatje met iedereen en terwijl je zat te praten, riepen ze je weer voor het een en ander. Dus van over heidswege is er wel belangstelling geweest. Ik geloof zelfs dat er vanuit Den Haag nog zijn geweest van het Rode Kruis. Het Leger des Heils is ook geweest en die kwam met nieuwe dekens. We zaten eerst met al die grijze dekens van het leger, maar de mensen zelf kregen op een gegeven mo ment nieuwe dekens. En versnaperingen, vooral voor de kinderen, hebben zij meegebracht. En speelgoed. Waar ze nu precies vandaan kwamen, van Bergen op Zoom, of daar een groep was?; ik weet het niet, maar ze waren er! Weet je iets van de Franse soldaten die hier in het gemeentelokaal gele gerd zijn geweest om hulp te bieden? Franse soldaten waren hier met van die duck's, amfibievoertuigen en die zijn met de politie mee rondgereden. Die hebben de lijken van de mensen vervoerd. Maar die zijn ook bezig geweest om al het verdronken vee bij elkaar te brengen. Want dat moest ook allemaal weg. Er waren ook een stel jonge kerels van Twello die vochten als leeuwen om te redden wat te redden was. Je snapte niet dat ze Lepelstraat konden vinden. Er waren er uit Twente en ook van Nijkerk. En die lui hebben goed geholpen. Maar waar die ondergebracht waren?, ze kwamen bij ons wel een kop koffie drinken, maar waar die sliepen?, daar weet ik helemaal niets van. Toen het weer droog werd gingen de mensen waarvan het huis alleen maar nat was terug om schoon te gaan maken. Waar de mensen allemaal bleven, waarvan het huis kapot was, weet ik niet. Wij gingen naar de Kladde en of naar Nieuw Vossemeer. Daar was het hard nodig op Nieuw Vossemeer, want dat was ,goed' beschadigd. Een nieuwe opdracht Toen het daar allemaal zo'n beetje georganiseerd werd, kregen we een andere opdracht. De beroepspolitieagenten waren al bezig met het ophalen van de lijken die overal dreven, omdat het water al enigszins gezakt was. Dat heb ik niet hoeven te doen, maar op een gegeven moment bleek dat er in de drooggevallen gebieden toch wel mensen waren die het mijn-en-dijn niet goed uit elkaar hielden en wij werden bewapend met een karabijn en wij gingen wacht lopen. Bij een van de posten hebben we een of andere houten keet gezet, nl. op de hoek van het .Klads dèkske'. Niemand, maar

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1993 | | pagina 42