Gemeente Giessendam Aan hen die hulp b@den De ontzaggelijke natuurramp, die Zondag, 1 Februari j.l., men sen, vee en land verzwolg, heeft ook onze gemeente niet ge spaard. Bij menigeen in bange nood zal de vraag gerezen zijn „Waarom dit alles?" De mens wikt, Cfod beschikt. Ons leven is enkel genade en alleen al om deze reden Iwbben wij niet het recht om naar een antwoord op vOrenvermelde vraag te zoeken. Ons betaamt enkel ootmoed, ootmoed jegens Hem, die nam, wat wij dierbaar achtten. In tegenstelling tot vele andere gebieden, welke door de watersnood werden geteisterd, is onze gemeente nog voor veel gespaard gebleven. ]\fet stil ontzag en grote deer nis gedenken wij hen, die in de woeste golven de dood moesten vinden. Nu wij na bange dagen de situatie in onze gemeente kunnen overzien, is er zelfs reden tot dankbaarheid. Grote dank baarheid jegens Go<£, die tot dusverre alle Giessendamse bur gers spaarde. Slechts materiële schade trof vele van onze ge zinnen, welke schade naar menselijke berekening en indien zich geen nieuwe onheilen zullen voordoen, reeds vrij spoedAg her steld zal kunnen worden. Namens het gemeentebestuur van Giessendam wil ik gaarne vertolken gevoelens van dankbaarheid aan allen, die hulp bo den in welke votm ook toen ook voor deze gemeente de nood hoog was gestegen. Hard en spontaan en in goede burgerzin is hier datgene ver richt wat onze hand vond om te doen tot redding van mens en dier en tot herstel en behoud van door het watergeweld geteis terde dijken. Snel en inspannend hebben vele vrijwilligers vam binnen en buiten de grenzen van onze gemeente de helpende hand geboden. Hulde aan al deze mannen en vrouwen, die, zonder zich te ontzien, mede hebben geworsteld om het gevaar zoveel mogelijk te keren. Het was een voorrecht, dat we m.an- nen in ons midden hadden, die terzake kundig bleken te zijn en met de gehele inzet van hun persoon dag en nacht op de bres stonden. Hulde ook aan de particuliere organisaties, als Rode Kruis, E.H.B.O. en Vrijwillige Brandweer, die prachtig en mens lievend werk verrichtten. Een woord van bijzondere lof verdienen ook het gemeenteper- soneel, van hoog tot laag, onze politiemannen en het personeel van de telefoonbediening, die allen zonder uitzondering dag en nacht in goed georganiseerd verband schier bovenmense lijke prestaties leverden ter bescherming van onze burgers. Gode zij dank, dat er in het ontstane gevaar een kentering is gekomen. Geve God, dat Hij ons Land en Volk voor verdere rampen moge behoeden Giessendam, 10 Februari 1953. De Loco-burgemeester van Giessendam, M. VAN DOMMELEN Op 13 februari 1953 werd er in de Merwestreek een bericht opgenomen van de loco-burgemeester van Giessendam.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1993 | | pagina 20