WW MM® - 1 februari 1993 1 februari 1953 waterschap de brielse dijkring V 5401 JANUAR11993 Inventaris Nr 5401 De Rik 22, 3232 LA Brielle (telefoon: 01810-1 25 66) Wij nodigen u allen van harte uit om in de eerste week van fe bruari onze tentoonstelling in De Z'landse Hoeve te bezoeken. Laten we zorgen dat de waterkeringen, ook in de toekomst, rond Voorne-Putten en Rozenburg ons veiligheid blijven bieden. A. Noordermeer dijkgraaf Op 1 februari 1993 is het 40 jaar geleden dat het zuidwesten van Nederland werd getroffen door de watersnoodramp. Ruim 1800 mensen verloren daarbij het leven, veel vee verdronk en de materiële schade was immens groot. Het Nederlandse volk toonde zich van zijn beste kant door de directe nood te leni gen en de financiële schade werd vergoed. Het menselijk leed, het gemis van dierbaren bleef voortbestaan tot aan de dag van vandaag. Daarom is het goed om bij deze ramp stil te staan. De Deltawerken zijn uitgevoerd om het zuidwesten van ons land veilig te maken tegen overstroming. Ons waterschap De Brielse Dijkring is in 1993 volledig 'Delta veilig'. Dan zal het laatste werk, de verzwaring van de noordkant van het Oostvoornse Meer, worden uitgevoerd. Wij hebben gemeend om een tentoonstelling te moeten wijden aan deze watersnoodramp en aan dergelijke rampen uit het ver dere verleden. Daarnaast wordt het herstel van onze waterkerin gen getoond en is de huidige dijkbeveiligingsorganisatie in beeld gebracht. Graag willen wij de jeugd hierbij betrekken via een opstelwed strijd en het maken van werkstukken. De jeugd moet zich reali seren dat we hier alleen kunnen wonen, werken en recreëren als de waterkeringen in orde zijn. We wonen beneden de zee spiegel, en onze bodem daalt en de zee rijst: waakzaamheid blijft dus altijd geboden. De medewerkers van ons waterschap hebben een gedenkteken ontworpen en uitgevoerd. Hierbij zijn dezelfde materialen ge bruikt als waarmee het grootste stroomgat bij Oudenhoorn is ge dicht. Eenvoudig maar degelijk zoals een goede waterkering be- \////A OVERSTROOMD GEBIED STR00MGATEN DOORBRAKEN HELLEVOET SLUIS

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1993 | | pagina 1