bewoners van de binnendijkse huizen in Buitendams en de bewoners van de huizen over 't spoor hielden die zondagavond het waterpeil van de sloten angstvallig in de gaten. Hoewel het waterpeil gemiddeld één centimeter per uur steeg, was dat voor velen nog geen reden om nu al hun huizen te verlaten. Door zowel het polderbestuur als het gemeentebestuur van Giessendam was de hele zondag gewerkt om voorzorgsmaatregelen te treffen. Men was echter vol goede moed dat er deze nacht geen rampzalige gebeurtenissen zouden plaatsvinden. Ze wisten uiteraard dat het gat in Papendrecht nog lang niet was gedicht en dat dit waarschijnlijk nog wel een week kon duren. Er bleven die nacht dan ook mensen in het gemeentehuis aanwezig. De leden van de brandweer controleerden voortdurend de daarvoor in aanmerking komende plaatsen. t&g Ook de huizen in de Boorstraat kwamen rondom in het water te staan. Er was die dag al een evacuatiecommissie gevormd. Deze commissie moest alles regelen als het Giessendamse grondgebied of een gedeelte ervan onder water kwam te staan. Toen even na middernacht bleek dat het water plotse ling zeer snel begon te stijgen vond het gemeentebestuur het niet verant woord om nog langer te wachten met het nemen van maatregelen. Men liet de brandweer uitrukken. Deze ging met loeiende sirenes door Binnendams en de uitbreiding over het spoor om zo de mensen te waarschuwen dat men moest vluchten voor het komende water. Giessendam stond voor dezelfde situatie 23 waar de dag ervoor Sliedrecht en Papendrecht mee waren geconfronteerd:

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1993 | | pagina 13