Wel aandacht voor de schaal met hapjes, niet voor de schaal van Beaufort Middenstand van Zierikzee laat Burgemeester dagvaarden OPENING GEMEENTEHUIS KORTGENE In het gloednieuwe roodstenen gemeentehuis van Kort- gene worden op zaterdag 31 januari 1953 de glazen gehe ven op de gemeente. Buiten joelt een forse noordwester, maar dat doet geen afbreuk aan de onbekommerde stem ming op de receptie ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van het bestuurlijk centrum. "Voor de schalen met hartige hapjes was de belangstelling groot", zou een weekblad later melden. "Aan de schaal van Beaufort schonk op dat moment niemand aandacht". aifliiüisss Maandag 23 Februari 1953 Om de rechtsgeldigheid van het evacuatiebevel Getracht wordt nog deze weck een uitspraak tc verkrijgen V, Als hoogleraar prof dr. U. Rosenthal in 1985 zijn boek over de rol van de verschil lende overheden belicht bij onderkenning en bestrijding van de ramp, blijkt het feest in Kortgene te zijn aange haald als een typerend voorbeeld van de geringe onderkenning van de bedrei ging. Alarmerende berichten in de late avond ten spijt wordt besloten het feest niet voortijdig te beëindigen. Door het uitblijven van overheidsactiviteiten in verschillende dorpen, springen zogenaamde situationele leiders in het bestuurlijke vacuüm. Ge wone dorpsbewoners Mr K. A. Keuning, in deze optredend namens enkele middenstanders van jSierikzee, heeft de burgemeester ais hoofd van het Zierikzeese gemeente bestuur doen dagvaarden om in een proefproces door de rechter te laten uit maken of het door het college van B. en W. uitgegeven evacuatie-bevel al dan niet rechtsgeldigheid heeft. Valt de rechterlijke uitspraak ten nadele van het college van B. en W., dan is het bevel van nul en gener waarde en kan iedereen beslissen off hij wil blijven, wil terugkeren of Zierikzee wil verlaten. In dat geval wil men het gemeentebestuur ook volledig aansprakelijk stellen voor de evacuatieschade. Mr Keuning hoopt dat de uitspraak nog deze week zal vallen. Zolang dit niet het geval is, zal iedereen nog aan het bevel tot evacuatie moeten gehoorzamen. Herinneringen van een toen 9 jarig meisje uit Rilland-Bath: "Moeder pakte nog steeds spullen aan door het trapgat. Als je goed luisterde kon je het horen klotsen als vader door het huis liep. Na een tijd kwam vader ook naar boven. Er kwam teveel water en alles ging drijven. Vader deed het trapluik dicht. Je kunt nu niet meer naar beneden, zei hij. Het wordt te gevaarlijk. Het varken was nu opgehou den met gillen. Wij probeerden nog wat te slapen, het was immers nog nacht. Vader ging steeds de treden van de zoldertrap tellen die nog boven het water uitsta ken". Tijdens de vorige week gehouden vergadering der Middenstandscentrale te zierikzee is over dit alles druk ge- SCHADEREGELING EN TAXATIE. In de vercaderine is tevens vesnrn- Ruzie om evacuatie. IE

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1991 | | pagina 10