moeten voldoen aan de eisen, die men in Neder land aan een goed ziekenhuis stelt, en anderzijds door de Nederlandse wens aan de bouw en in richting van dit ziekenhuis een accent te geven, waardoor de hulpzoekenden tot in lengte van dagen als vanzelf zouden worden herinnerd aan het zo sprekend medeleven van het gehele Zweedse volk met het zo zwaar getroffen eiland. Bovendien werden tal van practische punten van uitvoering geregeld en in het z.g. Stockholmse memorandum vastgelegd. Zo was de basis ge legd voor een vruchtbare samenwerking tussen de beide nationale Rode-Kruisverenigingen. Reeds op 6 februari 1954 werd, in tegenwoordig heid van de heren E. von Hofsten en M„ E. Mo- lander als afgevaardigden van het Zweedse Rode Kruis door de bouwcommissie goedkeuring ver leend aan het schetsplan, terwijl voor de totale uitvoering een crediet van 3.000.000,beschik baar werd gesteld. Hiermede was de periode van voorbereiding beëindigd, en kon een aanvang worden gemaakt met de uitvoering. Hiertoe werd, mede op aandrang van het Zweed se Rode Kruis, door het hoofdbestuur in gesteld het „Bureau Ziekenhuisbouw Zierikzee" (B.Z.Z.). Als leden van dit bureau traden op de heren Ir. W. K. van Oppen en Dr. H. Slettenaar, als administrateur de heer C. Dermoüt, terwijl het voorzitterschap werd opgedragen aan schrij ver dezes. De vergaderingen werden steeds bij gewoond door de architect en Dr. H. Ezendam, Geneesheer-Directeur van het ziekenhuis te Noord-Gouwe. De taak van dit bureau bestond, kort samengevat, daarin dat het belast werd met de zorg voor de uitvoering van de bouw op grond van de goedgekeurde schetsplannen met de bijbehorende raming, alsmede op grond van het reeds eerder genoemde Stockholmse memo randum. Dit bureau, dat in zijn werkwijze in Nederland waarschijnlijk een unicum is, heeft in een 40-tal vergaderingen alle onderdelen van de bouw be sproken, en daarbij voortdurend een' wakend oog gehouden over het opgestelde tijdschema en de begroting. Daarnaast werden op grote schaal 292 palen waren nodig voor het ziekenhuis. Op de foto wordt een buis in de grond geslagen, welke met beton wordt volgestort en vervolgens eruit getrokken. Er blijft een stevige betonnen paal over. afzonderlijke voorbereidende besprekingen ge voerd met de adviseurs van de architect, de aannemers, de diensten van de gemeente Zierik zee, de Centrale Dienst N.-Zeeland, de dienst voor de Herverkaveling en de vele leveranciers. Vastgesteld kan worden dat de vele voorberei dende besprekingen, welke mogelijk waren door dat het B.Z.Z. beschikte over een eigen admini strateur, de werkzaamheden van het B.Z.Z. ten zeerste hebben bevorderd. Tot eind 1954 kon het gestelde tijdschema, dank 13

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1957 | | pagina 8