verre het mogelijk zou zijn binnen het kader van de hulpverlening aan Nederland dit voor het eiland zo uitermate belangrijke project toch nog te verwezenlijken. Uiteraard was het niet mogelijk hierop onmid dellijk een antwoord te geven, doch wel werd gemeend reeds dadelijk te mogen stellen, dat getracht zou worden één of meer zusterorga nisaties te interesseren voor dit denkbeeld, dat ook naar onze mening voor de opbouw van het eiland ongetwijfeld van grote betekenis zou zijn. Tevens werd het juist geacht reeds dadelijk twee desiderata naar voren te brengen en wel dat het plan de instemming van de Nederlandse autoriteiten moest hebben en dat het ziekenhuis overeenkomstig de internationale Rode Kruis- regels als Rode Kruis-ziekenhuis moest worden gebouwd. Besprekingen met een zusterorganisatie, die aan vankelijk hoopvol leken, leidden in mei 1953 tot een negatief resultaat. Bijzonder verheugd waren wij dan ook, dat op een later tijdstip een beroep op het Zweedse Rode Kruis werd be kroond met een gunstige reactie, zodat reeds op 10 juni te Stockholm officieel de beslissing werd genomen de benodigde gelden voor de bouw van een ziekenhuis op Schouwen-Duiveland beschik baar te stellen. Twee Zweedse gedelegeerden, die hun sporen op het gebied van ziekenhuisbouw hadden verdiend, werden naar ons land afgevaardigd en op 14 augustus vond een eerste bespreking plaats met de heren E. van Hofsten, „executive director of the Skaraborg County Council" en M. E. Molander, architect en „director of the Swedish Governmental Hospital Planning Board". Nadat - en dit moge hier met nadruk worden vermeld - de medewerking van de Nederlandse Regering, ook op financieel gebied, spoedig en volledig was verkregen, konden de voorbereiden de maatregelen in een snel tempo worden ge nomen. Het Hoofdbestuur besloot in volledige overeen stemming met de Zweedse zusterorganisatie een Bouwcommissie te benoemen, waarin vele deskundigen zitting namen terwijl op een later tijdstip werd overgegaan tot de oprichting van een klein Bouwbureau, op welk orgaan het zwaartepunt van de werkzaamheden in Neder land zou komen te liggen. Bovendien werd veel De speciale commissie voor de bouw van het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee heeft in haar vergadering van 6 februari het ontwerp voor het ziekenhuis goedgekeurd. Op de foto ziet men van links naar rechts de voorzitter van de commissie, P. Bolt, arts, Direc teur van het Algemeen Pro vinciaal, Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Gronin gen, de Zweedse architect M. E. Molander, de Zweedse Consul-Generaal W. E. W. Ek- man en de Amsterdamse architect Ir. J. van der Linden. 10

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1957 | | pagina 7