Nieuwe voorzitter Internationale Comité te Genève 6 Noorse bungalow in Ouwerkerk. Bij de haard. de imitaties van gothiek en old fin ish doorziet men nu wel. In een groot meubelmagazijn in Zierikzee hadden wij trouwens zelf al kunnen zien, dat men ook hier overstag gegaan is het mooie warme pluche was al sterk in de minderheid. Toch wordt niemand een moderne inrichting opgedrongen. Natuurlijk verlangen mensen op leef tijd naar de hun vertrouwde ouder wetse meubels. Niemand zou de we duwnaar durven kwetsen, die zijn huis weer zo wil inrichten als zijn vrouw het gedaan had. De heer en mevrouw Berrevoets had den al vroeg besloten hun nieuwe huis Holmedal een plaats in Noorwegen modern in te richten. Op de vloer in de huiskamer ligt een sisalmat. Bij het zitje ligt een rood wollen kleed. De gordijnen zijn zacht geel. De stoelen hebben verschillende frisse dessins. Aan de wand hangt een zogenaamd Zweeds rek, een samenstel van kastjes en een lectuurbak, die men op allerlei manieren kan com bineren. De heer en mevrouw Berre voets hebben op eigen initiatief tot de moderne meubilering besloten, maar vooral voor de kleurencombinaties hebben zij toch nog het advies van de binnenhuisarchitecte ingewonnen. Mevrouw Berrevoets is buitengewoon met haar nieuwe huis ingenomen. Zij woont er sinds 10 December. Met Kerstmis was de hele inrichting com pleet. Paul Ruegger heeft aan het Inter nationale Comité van het Rode Kruis de wens kenbaar gemaakt in de loop van de komende maanden ontheven te worden van de functies van president van het comité, die hij sinds Mei 1948 vervuld heeft. Het comité heeft deze wens geëerbiedigd, doch daarbij de heer Ruegger gevraagd tot de herfst in functie te willen blijven. Verder heeft het Internationale Comité van het Rode Kruis het verlangen geuit zijn huidige president later belangrijke missies voor het comité naar het bui tenland te kunnen toevertrouwen. De heer Ruegger blijft ter beschikking van het comité en zal zich ook in de toekomst meer in het bijzonder wij den aan de juridische problemen, die gesteld worden door de ontwikkeling van de conventies van Genève. Als opvolger heeft het comité met al gemene stemmen prof. dr Léopold Boissier, hoogleraar aan de Universi teit van Genève en lid van het Inter nationale Comité sinds 1946, benoemd. Prof. Boissier, die thans vice-president is, zal de functies van president 1 Sep tember a.s. aanvaarden. De eethoek.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1955 | | pagina 4