HOOFDSTUK 5 De Vijfheerenlanden 1. Het onderhoud aan de tot de zorg van het Hoogheem raadschap „De Vijfheerenlanden" behorende hoofdwaterkeringen bepaalde zich in hoofdzaak tot het aanhalen van bermen en taluds, welke werkzaamheden werden uitgevoerd tegelijk met de onderhoudswerken aan de op de dijken aanwezige wegen. De invloed van de stormvloed reikte niet tot de dijken, die bij het waterschap in beheer zijn. De klinkerbestrating op de Lekdijk tussen de Zouwedijk en Lexmond werd over een oppervlakte van 5200 m2 herstraat, waarbij ter plaatse de bermen en aansluitende taluds werden aangehaald. De kosten hiervan hebben rond 6.500,— bedragen. Het normale onderhoud aan het gedeelte van de Lekdijk tussen Lexmond en de brug over de Lek te Vianen t.w. het plaatselijk afploegen en vierkanten van de bermen en het onder profiel houden van de dijkskruin (grindverharding) vorderde een uitgave van rond 1.600,—. Voorts werd op de wegverharding van de Lekdijk tussen de brug over de Lek en het fort Everdingen plaatselijk een nieuwe slijtlaag aangebracht. De kosten van uitvoering beliepen rond 6.000,—. Verder werd enige afslag aan het buitenbeloop van de Lek dijk tussen de dijkpalen 0 en 3 onder Achthoven hersteld. De kosten hiervan hebben rond ƒ2.000,— bedragen. 2. Het onderhoud aan de Horndijk bestond in hoofdzaak uit het plaatselijk aanhalen van het binnenbeloop en herstel van het wegdek; hetgeen een uitgave vorderde van rond 1.100,-. Van de op de Noorder Lingedijk tussen Arkel en Leerdam gelegen klinkerbestrating werd it 5000 m2 herstraat, waarbij de wegbermen werden gevierkant. De kosten hiervan beliepen rond 8.500,—. 97

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 99