Eerstgenoemd plan werd nog niet verwezenlijkt, daar het rioleringsplan voor de uitbreiding te Boven-Hardinxveld, waar van dit plan een onderdeel is, nog niet tot uitvoering kwam. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van de Alblasserwaard c.a. werd aan de gemeente Sliedrecht vergunning verleend tot het leggen van een buisleiding 0 0.40 m, met afsluiter en terugslagklep, als kruising door de Merwededijk (dijkvak 8), tussen de dijkpalen 63 en 64, ten behoeve van de afvoer van voorgezuiverd rioolwater op de rivier de Merwede. Het plan daartoe, dat met genoemde vergunning als toelichting bij be sluit van 16 Juni 1953 no. 33141, afd. W.R., de vereiste goed keuring van de Minister van Verkeer en Waterstaat verkreeg, kwam in genoemd jaar tot uitvoering en gereed. Een plan van A. J. Verhaar te Nieuw Lekkerland, tot het maken van een coupure in de langs de buitenkruinlijn van de Lekdijk aanwezige kade tussen de dijkpalen 180 en 181 en het ophogen van een buitendijks terreintje ter plaatse, over een lengte van 60 m gemeten in de dijksrichting, tot 4.00 m N.A.P. onmiddellijk achter de coupure, verkreeg, met de benodigde vergunning van het Hoogheemraadschap als toe lichting, bij besluit van 25 September 1953, no. 55181 afd. W.R., de vereiste goedkeuring van de Minister van Verkeer en Waterstaat. De coupure kwam in dit verslagjaar gereed. 18. Op 11 Augustus 1953 werd voor het Hoogheemraad schap van De Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe een herziene tafel van kracht, aanwijzende de hoogte, zwaarte en verdere afmetingen, waarop de tot de hoofdwaterkering van voornoemd Hoogheemraadschap behorende dijken en andere werken, alsmede de tot de binnenwaterkerina; tussen de Zuider Lekdijk en de Noorder Lingedijk behorende dijken moeten worden gebracht en gehouden en dito voorschriften door het Hoogheemraadschap ter verdediging dezer hoofdwaterkering en andere werken in acht te nemen. De afkondiging van het desbetreffende besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 31 Maart 1953 geschiedde in het Provinciaal Blad van Zuid-Holland no. 55 van 1953. Deze voorschriften voor de afmetingen van de waterkering en de verdediging daarvan, zijn vóór de stormvloed van 1 Februari opgesteld en nog geheel gebaseerd op de toen geldende maat- 95

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 97