In het begin van Maart begonnen achtereenvolgens de ver schillende polders droog te vallen. 16 Maart kon de hulp bemaling op de boezem te Alblasserdam buiten werking worden gesteld. Op 18 Maart waren alle polders in de Alblasservvaard droog, waardoor bereikt kon worden, dat de polders hetzelfde jaar nog een redelijke opbrengst konden leveren. II. Definitief herstel en daarbij aangebrachte verbeteringen. 9. Met het definitieve herstel van de beide tengevolge van de stormvloed van 1 Februari 1953 veroorzaakte doorbraken in de dijk door de Peulen, tussen de dijkpalen 52 en 54, op de grens van de gemeenten Giessendam en Sliedrecht, en in de Noorddijk tussen de dijkpalen 111 en 112, onder de gemeente Papendrecht, werd vrijwel direct na de stormvloed een aanvang gemaakt. Door de reeds op 1 Februari vóór de doorbraak in de dijk door de Peulen aangebrachte noodkering tussen deze hoofd waterkering en een buitendijks tot ongeveer 4.00 m N.A.P. opgespoten terrein konden de werkzaamheden tot definitief herstel daar ter plaatse geheel in den droge worden uitgevoerd. Ter plaatse van de doorbraak werd de hcofdwaterkering hersteld overeenkomstig het dwarsprofiel op bijlage 7. Hiertoe werd 1000 m3 klei en 400 m3 zand verwerkt. De werkzaamheden zijn uitgevoerd onder directie van de Rijks waterstaat. De kosten van uitvoering hebben, met inbegrip van het opruimen van de ten behoeve van de aanleg van de noodkering gezonken zolderschuit en het weder maken van een noodkering, welke als dekking vóór de hoofdwaterkering in stand zal worden gehouden, in totaal rond 118.900,— bedragen. 10. Het definitief herstel van de Noorddijk ter plaatse van de ontstane doorbraak onder Papendrecht, is geschied over eenkomstig het algemene profiel (dijkpaal 111+i50) op bijlage 8. Ter weerszijden van de herstelde doorbraak is de aansluiting aan de bestaande waterkering verkregen door het aan de buitenzijde aanleggen van een waterkering met een kruins breedte van 2 m en een kruinshoogte van 4.85 m N.A.P. Waar het maken van een zodanige waterkering wegens 90

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 92