Ook te Katwijk werd de zandstrook aan de zeezijde van de boulevard weggeslagen, waardoor het restaurant „Brittenburg" onderspoelde en gedeeltelijk werd vernield. Op de meest be dreigde plaatsen is direct klei aangebracht. De toegangen naar het strand bij de boulevards te Katwijk en Noordwijk en aan de Wassenaarse slag werden door de op tredende golven weggeslagen. Noodvoorzieningen behoefden op dit kustgedeelte niet te worden aangebracht en direct na de ramp is het definitief her stel van de schade ter hand genomen. In hoofdzaak werden daartoe de navolgende werken uitgevoerd. II. Door de gemeente Noordwijk werd de weggeslagen duinstrook vóór de boulevard aldaar hersteld met zand afkom stig van een afgraving in de duinstrook even ten noorden van de vuurtoren. Ook de ter hoogte van „Palace" vernielde bestra ting op de boulevard werd van gemeentewege hersteld. Door de gemeente Katwijk werd de afslag langs de boulevard hersteld door het maken van een nieuw duinbeloop met klei afkomstig van de in aanleg zijnde berghaven aldaar, met zand afkomstig uit de verzande suatiegeul vóór de buitensluizen te Katwijk (Rijnlands uitwatering) en met zand verkregen door afschuiving van het plaatselijk verhoogde strand. Door het Hoogheemraadschap van Rijnland werd de schade aan de buitenduinregel hersteld. Dit herstelwerk bestond in hoofdzaak uit het afvlakken van het door afslag ontstane steile duinbeloop en het brengen van dit beloop onder een helling van circa 1 IV?, het weder plaatsen van afrasteringen langs de nieuw gevormde duinvoet, het opnieuw beplanten van het duinbeloop en het weder op diepte brengen van de verzande suatiegeul van de uitwatering te Katwijk. Voornoemde werken kwamen in de loop van dit verslagjaar gereed. Voorts werd door Rijnland het opruimen, of waar dit niet mogelijk was, het verzinken van de in de buitenduinregel aan wezige bunkers, welke bij de stormvloed op 1 Februari 1953 gevaarlijke objecten bleken te zijn voor het behoud van de zeewering, krachtig ter hand genomen. Het opruimen van 42 bunkers in de zeereep tussen Katwijk 43

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 45