0,25 m lager. De taluds werden gemaakt met hellingen van 1 21/2 aan de buitenzijde en 1 2 aan de binnenzijde. Het belangrijkste werk aan de binnendijken vond plaats nabij Den Bommel aan de Tilse dijk, ten oosten van Oude Tonge aan de Heerendijk, tussen Oude en Nieuwe Tonge aan de Oudelandse dijk, nabij Nieuwe Tonge aan de Battenoordse dijk en de Duivenwaardse dijk, tussen Nieuwe Tonge en Herkingen aan de Wellestrijpse dijk, tussen Melissant en Stellendam aan de Damdijk en rondom Goedereede aan verschillende dijken en in het bijzonder aan de Middeldijk. Voorts de hiervoor reeds genoemde nieuwe dijkvakken nabij Oude Tonge, Nieuwe Tonge en ten zuiden van Goedereede. De overige werkzaamheden aan de binnendijken betroffen voornamelijk plaatselijke herstellingen. De herstelwerkzaamheden naderden aan het einde van het verslagjaar haar voltooiing. Alle verse aarden binnen- en buitentaluds en bermen zullen, voorzover zulks in 1953 niet reeds is geschied, worden inge zaaid met graszaad. 9. Kosten van het definitieve herstel De kosten, die aan het definitieve herstel van binnen- en buitendijken zijn besteed bedroegen aan het einde van het verslagjaar rond 40.000.000,—. Hiervan werd aan de buiten dijken 32.500.000,— besteed en aan de binnendijken rond 7,500.000,-. Voor 1954 wordt verwacht dat aan de buitendijken nog 16.500.000,— zal moeten worden verwerkt en aan de binnen dijken nog 1.500.000,—. Ill, IV Normale Dijkszaken en wensen voor de toekomst Als gevolg van de vele buitengewone werken kwamen nor male dijkszaken op zichzelf niet voor. In punt 10 zijn de wensen voor de toekomst mede begrepen. 10. Werken in voorbereiding en wensen voor de toekomst Het wordt noodzakelijk geacht de hoofdwaterkering door de kom van Den Bommel, welke door de erlangs staande be bouwing niet kan worden verhoogd, te verleggen naar de er- 300

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 302