2. Dijken van de polders Woutrina en Nieuw-Stellendam bijlage 19, profielen 12 en 13). Deze dijken werden provisorisch, doch niettemin zodanig hersteld, dat met vertrouwen het winterseizoen kon worden ingegaan. De erachter liggende Damdijk de door de Gene rale Dijkagie van Stellendam als zodanig onderhouden hoofd waterkering werd in zijn oorspronkelijke staat hersteld. Overwogen werd om, ter vervanging van de zwaar bescha digde buitendijken dezer voorliggende polders, een nieuwe dijk over het slik tussen de polders Roxenisse en de Kleine Zuiderpolder te bouwen. Deze dijk zou dan de nieuwe hoofd waterkering ter plaatse worden. Tevens zou daarmede circa 500 ha zij het niet van de beste cultuurgrond worden ingepolderd. Na ampele overweging is tenslotte afgezien van de bouw van deze dijk en is besloten de provisorisch herstelde dijken definitief te herstellen. De dijken zullen een hoogte krijgen van 5,25 m boven N.A.P., een buitenbeloop van 1:3a 1 4 en een binnenbeloop van 1 2]/2 en zullen bestaan uit een kern van zand en een bekleding van klei. Er wordt naar ge streefd deze dijken te voltooien vóór het stormseizoen van 1954-1955. 3. Dijk van de Scharrezeepolder (bijlage 19, profiel 5 en 5a) Deze dijk was over het gedeelte, dat gedekt werd door de kade van de voorliggende Weeshuispolder, practisch geheel verdwenen. Deze hoofdwaterkering werd niet hersteld; inplaats daarvan werd voormelde kade verhoogd en verzwaard en kon daarna de functie van hoofdwaterkering overnemen. De dijk, welke werd opgebouwd van zand, bekleed met klei, verkreeg een kruinshoogte van 5,50 m boven N.A.P., een buiten beloop van 1 3l/? en een binnenbeloop van 1 2%. Het be nodigde zand werd gezogen in de mond van het Haringvliet en in de dijk geperst. De klei voor bekleding werd uit de zate van de nieuwe dijk gegraven. De kwaliteit ervan beantwoordde aan het doel. 4. Overige dijken, behorende tot de hoofdwaterkering op Flakkee (bijlage 19). De in deze dijken geslagen grotere en kleinere bressen, waar van die in de buitendijken van de Halspolder (profielen 6 en 6a) 297

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 299