Het complex, bestaande uit Het Oudeland, de Galathee- en AI ariapolders, de Kruispolder, alsmede de Weipolder en Alteklein. In het oostelijk deel van Flakkee was alleen bij Sluishaven een diepe en brede bres in de hoofdwaterkering aanwezig. Hier was echter de voorliggende kade van de kleine Adriana Theodora nog intact, zodat na weglopen van de bovenste schijf water de verbinding tussen binnen en buiten verbroken was. Rond het ondergelopen Oost-Flakkee lag aldus een doorgaande, hoewel zwakke, waterkering. De grote uitwateringssluizen te Ooltgensplaat en Sluishaven werden direct na de ramp opengezet, terwijl de gemalen van de polder Het Oudeland en Galathee resp. op 7 en 18 Februari in werking werden gesteld. Hoewel gescheiden, kwamen alle in de aanhef genoemde polders op 5 Maart droog. Adriaanpolder en Het Rietveld Het overtollige water is hier via de bestaande uitwaterings sluizen afgevloeid. 4 Februari waren beide polders weer boven water. Groote Adriana Theoclorapolder Teneinde deze polder droog te laten lopen, heeft men de buitengebruik gestelde uitwateringssluis op het Volkerak weer geopend. 28 Februari had het water in de Groote Adriana Theodora- polder weer zijn normale stand bereikt. II. Het definitief herstel van de dijken op Goeree-Overflakkee met de daarbij uitgevoerde verbeteringen 1. Terwijl het noodherstel en de droogmaking op Goeree- Overflakkee in volle gang was werden de plannen opgemaakt voor het definitief herstel van de dijken op het eiland. Hierbij was duidelijk, dat van normaal herstel van het ruim 20 km lange dijkvak van Sluishaven tot Herkingen in het Zuiden geen sprake kon zijn. De beschadigingen in dit dijkvak waren van zodanige aard, dat het maken van een geheel nieuwe dijk met behulp van de resten van de oude dijk, deels nieuw ge- 286

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 288