De Heerenpolder, Nieuwen Blok, Grooten Blok, Magdalena- polder, Lodewijkspolder, Anna Wilhelminapolder en Kram merpolder Nadat de bovenste schijf water naar zee was weg gestroomd kwamen de drempels van de gaten in de buitendijk boven water en vormden de bovengenoemde polders een afgesloten binnenzee met een oppervlakte van 1375 ha. Afvoer had alleen plaats door een kleine uitwateringsduiker bij het gemeenschappelijke gemaal. Zo was het peil op 20 Februari nog altijd 0.90 m N.A.P. In het begin van Maart werden 2 hulppompen bij het onder water staande poldergemaal opgesteld. Half Maart kwamen deze in bedrijf. Voorts werden 4 hevels over de Heerendijk gelegd, waardoor overtollig water op de Aymon Louisepolder liep en via de bestaande uitwateringssluis van deze polder in de haven van Oude Tonge kwam. Nadat het gat in de Heerendijk achter de Lodewijkspolder was gedicht, heeft men de duiker in de Nieuwe Blokse dijk gesloten, met het gevolg, dat de Lodewijkspolder, de Anna Wilhelminapolder en de Krammerpolder van de rest van het poldercomplex waren gescheiden. Het overtollige water van de laatstgenoemde polders is daarop via een hulpsluis op het buitenwater geloosd. Tegen de tijd, dat het land, zowel ten zuiden als ten noorden van de scheiding droog was, heeft men de beide delen weer met elkaar verbonden. Op 10 April was het gehele complex watervrij. Aymon Louise polder Het overtollige water is geleidelijk door de in slechte staat verkerende uitwateringssluis verdwenen. 24 Februari stond het water 0.20 m beneden het maaiveld. Later heeft men door hevels weer water vanuit de Heeren polder c.a. op de Aymon Louise gebracht. Kleine Anna Wilhelminapolder Het inundatiewater is op normale wijze door de bestaande uitwateringssluis verdwenen. 5 Februari was de polder reeds weer droog. 285

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 287