Johannespolder Deze polder, die normaal zijn water op de Oostplaat Flakkee loost, is ook nu tegelijk met deze polder leeggelopen. Brienenspolcler Deze polder is via zijn uitwateringssluis op het Haringvliet de 15e Februari drooggekomen. De Oude Stad Ook deze polder is met behulp van zijn uitwateringssluis het overtollige water kwijt geraakt. Nieuwe Stad en Lieve Vrouwenpolder Door blokkeren van het stroomgat in de Tilse dijk bij de boerderij van de Lint kon het buitenwater niet meer in de polders Den Uitslag en Nieuwe Stad komen. Vervolgens heeft men op 12 Februari de diepe bres in de Nieuwe Stadsedijk gesloten. Hiermede was de Nieuwe Stad weer voldoende beschermd en kon met de lozing worden begonnen. Daar revisie van de electromotor van het gemaal veel tijd in beslag zou nemen, heeft men de pomp door middel van een tractor aangedreven. Nadat het peil van de polder Nieuwe Stad zover was gedaald, dat de daarin staande huizen droog waren, heeft men de duiker naar de Lieve Vrouwenpolder opengezet. Hierna zijn de beide polderdelen gezamenlijk leeggepompt. Suyspolder, Zuiderland en Molenpolder Het meeste water van de 3 bovengenoemde polders is via de uitwateringssluis van de Suyspolder weggelopen. Door zijn vrij hoge grondslag kwam hierbij de laatstgenoemde polder droog; de beide andere polders stonden toen echter nog blank. Ver volgens heeft men op 10 Maart een hulpgemaal op de Zuiddijk gezet, welke het water in de Suyspolder sloeg, vanwaar het via de uitwateringssluis in de haven van Oude Tonge kwam. Nadat het overtollige water was verwijderd, heeft men door het openzetten van de duiker naar Het Oudeland nog mede- geholpen deze polder droog te maken. 283

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 285