sloten duiker naar de polder Oud-Melissant, in de Westdijk van Melissant, geopend. Teneinde het wegstromen te kunnen regelen, wilde men tegelijkertijd een schuif aanbrengen. De stroom water was echter zo krachtig, dat men de schuif niet naar beneden kon krijgen. De duiker werd achter- en onderloops en een dijk breuk dreigde. In de loop van de avond slaagde men er in, de duiker met zakken te sluiten. Teneinde het water toch kwijt te raken, heeft men daarop bij de weer gesloten duiker een hulpgemaal opgesteld. 21 Februari werd de installatie in bedrijf gesteld. Nadat het peil in de Diederik belangrijk was gedaald, heeft men de duiker naar de polder Sint Elisabeth voorzichtig opengemaakt, zodat ook hierdoor water kon afvloeien. 10 Maart was de polder droog. Oud-Herkingen en Sint Elisabeth Door het uitvallen van de electrische stroom was het gemaal, dat normaal de ondergelopen polders Oud-Herkingen, Sint Elisabeth en de Diederik bedient, tot werkloosheid gedoemd. Alleen via een kleine opening bij het gemaal te Herkingen kon de polder Oud-Herkingen op natuurlijke wijze lozen. Na de eerste week heeft men de zuidelijke duiker in de Peuterdijk opengezet, waardoor de polder Sint Elisabeth eveneens van de natuurlijke en spoedig daarna ook van de kunstmatige lozing kon profiteren. 8 Februari was de stroomvoorziening naar het gemaal weer hersteld en kon met het droogmalen worden begonnen. 19 Februari was het land in beide polders weer boven water. Later heeft het gemaal ook geholpen bij het droogmaken van de Diederik. W estplaatbuitengronden De delen: Bekade Buitengors, Bekade Gorzen (2e Bekading) en Bezomerkade Gorzen (le Bekading) zijn door natuurlijke lozing via de bestaande uitwateringssluizen op resp. 3, 8 en 8 Februari drooggevallen. Westplaat Flakkee Op 4 Februari zijn de uitwateringssluizen op de haven van 280

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 282