Schaddeleepolder Op 14 Maart is deze polder door middel van een aarden dam van het buitenwater afgesloten. Aangezien de dichting op laagwater geschiedde viel deze hoge polder practisch tezelf dertijd droog. Gabriëllinapolder Na afvloeiing van de bovenste waterschijf naar zee en slui ting van de beschadigde duiker kwam het water in de polder tot stilstand. Door plaatsing van een klein gemaaltje op de Damdijk heeft men de polder op 4 Maart drooggekregen. 22. Polders op Flakkee Kraayenisse Hoewel de polder gedeeltelijk was onder gelopen, waren de omringende dijken intact. 2 Februari is de bestaande uitwateringssluis op de haven van Dirksland gaan werken. 4 Februari was het deel van de Kraayenisse ten oosten van de Provinciale weg droog; 7 Fe bruari was de gehele polder weer watervrij. Roxenisse Maandag na de ramp stond er 1 m water op het maaiveld. Dit water zat opgesloten, doordat de drempels van de gaten in de buitendijk hoger waren en de beide uitwateringsduikers naar de polder Oud-Melissant stevig met zandzakken waren gesloten. 7 Februari werd echter de grootste duiker opengemaakt, waarna de polder op 10 Februari droog viel. Diederik 2 Februari stond het water in de polder Diederik 2 m N.A.P., terwijl 3 diepe gaten in de Diederikse Zeedijk aan wezig waren. Hierdoor kon het water echter niet weglopen, doordat de intact gebleven kade van het Stellegors het afstro men belette. Wel waren de 2 uitwateringsduikers in de kade opengezet, doch de afvoer was te gering om een merkbare invloed uit te oefenen. Hierop heeft men op 17 Februari de met zandzakken ge- 279

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 281