geving van de hoogwaterstanden aan bepaalde adressen gezonden. De sinds de ramp bestaande, vrij vergaande berichtgeving per radio werd voortgezet, met dien verstande, dat alleen melding werd gemaakt van de te verwachten afwijking in de hoogwaterstand. Wanneer de te verwachten verhoging gering was, werd alleen deze verhoging vermeld. Was de afwijking zo groot, dat de hoogwaterstand te Vlissingen naar verwachting zou stijgen boven 2.70 m -j- N.A.P. en (of) te Hoek van Holland boven 1.80 m -)- N.A.P., dan werden bovendien de te verwachten standen van Vlissingen en Hoek van Holland beide vermeld, alsmede de windrichting en de windsnelheid. Indien buitengewoon hoge waterstanden werden verwacht, werd de verwachting in alle nieuwsuitzendingen gegeven, eventueel ook tussen de gewone radio-programma's in. Wan neer daartoe aanleiding zou zijn, zouden voorts de beide zenders ook gedurende de nacht in exploitatie blijven, opdat ook ge durende de nachturen waarschuwingen zouden kunnen worden uitgezonden. Voor het ontvangen van de bovenbedoelde telegrammen, die werden verzonden, wanneer bepaalde peilen zouden worden overschreden, werden deze winter de ontvangers in drie categorieën ingedeeld, welke voor toezending van een telegram in aanmerking kwamen, naar gelang de te verwachten water standen een meer of minder hoog peil zouden bereiken. Met het oog op de omstandigheid dat verschillende dijk vakken eerst sinds kort waren hersteld of aangelegd, terwijl in vele gevallen de verdediging van de dijkbelopen nog niet de definitieve afwerking had verkregen, werd het noodzakelijk geacht voor de winter 1953/1954 een grote veiligheidsmarge te nemen, teneinde daardoor te bereiken, dat men vooral tijdig op zijn hoede zou zijn en alle noodzakelijke voorzorgsmaat regelen zou kunnen treffen. Op grond van deze overweging werden de hieronder genoemde peilen voor de verschillende categorieën gekozen; daarbij moest er mee rekening worden gehouden, dat afwijkingen van de voorspelde waterstanden van enkele dm's naar boven of naar beneden zouden kunnen optreden. 24

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 26