Vanuit het Westen werd op 3 Februari het eerste en 10 Februari het tweede gat in de Duivenwaardse dijk gedicht. 13 Februari volgde het eerste stroomgat en 21 Februari het tweede. Nadat op 24 Februari het laatste gat was gesloten, kon vanuit het Westen aan het 720 m lange stroomgat worden begonnen. Nog die zelfde dag werd de aanval op het grote stroomgat ingezet. 58 Vrachtauto's zorgden daarbij voor het zandtransport vanuit de havens van Dirksland en Middelharnis. Na een hardnekkige strijd werd de bres in de nacht van 26 op 27 Februari om 3 uur v.m. gesloten. Zie foto's 41 en 42. 6 Februari is men begonnen mét het leggen van een ringdijk van zandzakken om het diepe gat in de Nieuwe Stadse dijk. Op 12 Februari werd de noodkade gesloten en had de polder Nieuwe Stad weer een redelijke waterkering. In de buitendijk van Den Uitslag zaten n.l. zulke diepe bressen, dat deze polder practisch open lag. Na de ramp was het gebied ten Zuiden van het dorp Goede reede rijdende door 2 stroomgaten in de buitendijk n.l. één in de Kleine Zuiderpolderse Zeedijk en één in de buitendijk van de polder Schaddelee. Zie foto 43. Deze gaten waren echter door de gebroken binnendijken van land uit niet bereikbaar, terwijl de Rijkswaterstaat voor het dichten materieel noch vol doende mensen beschikbaar had. Toch wilde men trachten om het gebied voor het springtij van 16 Maart van het buitenwater af te sluiten, teneinde te voorkomen, dat het zuidelijk deel van het dorp Goedereede weer zou onderlopen. Bovendien zou de verkeersweg naar Ouddorp in dit gebied worden veilig gesteld terwijl last but not least de polders zouden kunnen worden drooggemaakt. Besloten werd daarom, rond de 2 stroomgaten in de Kleine Zuiderpolderse dijk en rond het stroomgat van de Groote Zui derpolderse dijk ringkaden te leggen. Met het stroomgat in de Groote Zuiderpolderse dijk werd op 25 Februari begonnen en 14 Maart des avonds om 7 uur had men de 100 m lange kade van zandzakken en grond ge sloten. Spoedig na 25 Februari werden ook de beide stroom gaten in de Kleine Zuiderpolderse dijk aangevat. 9 Maart wa- 259

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 261