D. Gorinchem E. Vianen C. Bergen op Zoom B. Willemstad groep kring Dordrecht Strijen Brielle Willemstad Strijen Bergen op Zoom Middelburg Gorinchem Vianen Behalve aan de hierboven genoemde ontvangers in de kringen werden de waarschuwingen betrekking hebbende op de groepen A. B. D. en E. nog rechtstreeks toegezonden aan de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland. Bovendien was het gebruikelijk om, wanneer van het K.N.M.I. waarschuwingstelegrammen waren uitgegaan, hiervan bij de nieuwsuitzendingen voor de radio mededeling te doen. Ingevolge deze regeling is op 31 Januari 1953 om 11.09 een waarschuwingstelegram uitgegaan voor flink hoogwater voor de groepen A, B, C en D gevolgd door een tweede waarschu wing om 18.02 voor gevaarlijk hoogwater voor de groepen A, B en C. In het stormseizoen 1952-1953 waren reeds eerder zodanige waarschuwingen gegeven, n.l. op 7 October voor flink hoog water voor de groepen A en D en voor gevaarlijk hoogwater voor de groepen B en C. Na dit stormseizoen is het waarschuwingssysteem gewijzigd. b. Voor de winter 1953/1954 werd een stormvloedwaar schuwingsdienst georganiseerd, die uitgaande van het Ministe rie van Verkeer en Waterstaat; de organisatie werd in handen gelegd van de Directie Algemene Dienst van de Rijkswater staat, terwijl het opmaken van de verwachtingen werd ver zorgd door het K.N.M.I. te De Bilt. Dagelijks werden per radio berichten gegeven van de te verwachten afwijkingen voor de hoogwaterstanden ten opzichte van de standen, die in de getijtafel waren vermeld. Bovendien werd, wanneer verwacht werd dat bepaalde peilen zouden worden overschreden, per telegram een incidentele bericht- 23

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 25