Bij de 2e vloed van Zondag is het peil hier tot maximaal 3.00 m N.A.P. gestegen. Tot 's avonds 1 Februari heeft de polder Den Grooten Blok alleen door overlopen van de Oude Blokse dijk en instromen via de niet afsluitbare duiker in de Kranendijk water ont vangen. Hierdoor stond de polder 's middags om 4 uur nage noeg blank. 'Opgezweept door de noordwester storm tastte het water van de Nieuwen Blok overdag het N.-Z. lopende deel van de Kranendijk steeds verder aan. Nog voor het water in de Nieuwen Blok bij de 2e vloed van Zondag de kruin van de Kranendijk had bereikt, bezweek deze hierdoor om half vijf. Bij de Kalesstee stroomde het water door 2 bressen de polder Den Grooten Blok in waardoor het peil van deze grote polder langzaam maar zeker steeg. Om 7 uur 's avonds stond de polder geheel blank, terwijl in de nacht van Zondag op Maandag het water zijn maximale stand, te weten 2.30 m N.A.P.bereikte. Tegelijk met de polder Den Grooten Blok is Zondagavond ook de Magdalenapolder verder volgelopen. Laatstgenoemde polder stond echter 's ochtends al blank door water dat vanuit Plet Oudeland van Oude Tonge over de Oudelandse dijk was gekomen. Hierbij was het binnentalud van deze dijk wel zwaar beschadigd doch de kruin intact gebleven, zodat na daling van het peil in Plet Oudeland het overlopen ophield. De Kruispolder is vanuit de Anna Wilhelminapolder volge lopen. 1 Februari om 5 uur v.m. liep het water over de Kruis- polderse dijk, waarna een kwartier later deze kering ter plaatse van een vroegere bres bezweek. Omstreeks half zes was de stand in de Kruispolder reeds 3.00 m N.A.P., en liep het water via lage plaatsen in de Oude Blokse en Galatheesè dijk resp. de polders Den Grooten Blok en Galathee binnen. Deze dijken werden wel beschadigd maar bezweken niet, zodat na het dalen van het water in de Kruispolder het in stromen weer ophield. Van de Kleine Anna Wilhelminapolder is nagenoeg niets bekend. 251

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 253