herstel benodigde grond werd ontgraven uit een buitendijks gelegen griend nabij de Kop van 't Land. De gaten in de Louisapoldersedijk, die de westelijke binnen- kering van de Biesbosch vormt, werden door de Grontmij definitief hersteld. Het herstel van de schade aan de waterkeringen van de Merwedepolder, de Oost Merwede- en Smokerpolder en de Kleine- en Groote Rug werd uitgevoerd onder directie van de gemeente Dordrecht. III. Normale dijkszaken 6. Behalve de hierboven genoemde werken in het kader van dijkherstel werden aan de hoofdwaterkering van dit gebied nog enig normaal en buitengewoon onderhoud uitgevoerd. Aan de dijkvakken behorende tot de waterkering van de polder De Vierpolders (dijkvak 1 t/m 7 en 12), met inbegrip van de daarin gelegen kunstwerken, vond, behalve het vullen van putten in de grindweg op de dijkskruin, het vernieuwen van een schuif in de duikersluis gelegen in de Noordendijk (dijkvak 2) nabij hm paal 28+64 en het vernieuwen van de bovendorpel in de duikersluis gelegen in de Noordendijk (dijkvak 4) nabij hm paal 45, geen onderhoud van enige be tekenis plaats. In totaal werd door deze polder hiervoor een bedrag van 960,— uitgegeven. Het normaal onderhoud van de waterkering van de polder Wieldrecht (dijkvak 8 t/m 11), voorzover deze door de polder wordt onderhouden, namelijk dijkvak 8 en 9 (dit laatste tot nabij het veer Wieldrecht—'s-Gravendeel) vorderde een bedrag van rond 970,—. Dit bedrag werd onder meer besteed aan het vierkanten van de dijkskruin en het vullen van putten in de op de dijkskruin gelegen grindweg tussen de hm palen 122—134 en 176+^0-183+40. Aan de waterkering van de gemeente Dordrecht (dijkvak 13 t/m 17) en de zich daarin bevindende kunstwerken vond, be houdens plaatselijke herstrating van de op de dijkskruin ge legen wegen, geen normaal onderhoud van enige betekenis plaats. Als buitengewoon onderhoud werd door de gemeente Dor drecht uitgevoerd het verhogen van de keringen in de door- 219

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 221