door De Vierpolders ter hand genomen. De dijk werd in de oude toestand hersteld; de grond werd uit een buitendijks gelegen griend betrokken. De Oude- en Nieuwe Beerpolder Met het definitief herstel van de Oude Beerdijk van deze polder langs de Dordtsche Kil werd onder directie van de Rijkswaterstaat (Benedenrivieren) op 18 Februari begonnen. De voor het herstel benodigde klei werd aanvankelijk ontleend aan een daartoe door de directie Wegen van deze dienst be schikbaar gesteld terrein en later aan een griend bezuiden de Oude Beerdijk. Bij het herstel werd de dijk in de oude toestand teruggebracht. De kosten van uitvoering hebben rond 105.800,— bedragen. Het definitief herstel van de Nieuwe Beerdijk langs het Vissersgat werd eveneens door Rijkswaterstaat in regie uitge voerd. Nadat de gaten met zand waren volgereden, werd een bekleding met klei aangebracht, betrokken uit een nabij gelegen griend. De kosten van uitvoering hebben rond 56.000,— bedragen. De Oudendijksche-, de Brabers- en de Dijkspolder De Oude Rijksstraatweg werd onder directie Wegen van de Rijkswaterstaat, in de oude toestand hersteld. Het zand werd aangevoerd en de klei uit een voorliggend griend gegraven. Half Maart was de dijk weer op hoogte. Aan de water- kerende zijde werd de betonnen keermuur hersteld. De kosten van herstel bedroegen in totaal rond 100.000,—. De Z.O. dijk en van de Oudendijksche en Braberspolder Het herstel werd uitgevoerd onder directie van de Rijks waterstaat (Benedenrivieren). Het binnentalud werd met klei tot het oude profiel aangevuld. De kosten bedroegen in totaal rond 59.000,—. De Louisa- en Cannemanspolder De Zanddijk en de buitendijk van deze polder werd in de oude toestand hersteld onder directie van de Provinciale Waterstaat. De klei werd gedeeltelijk uit de polders gegraven. De Biesbosch De geringe schade aan de dijk van deze polder werd onder directie van de Provinciale Waterstaat hersteld. De voor het 218

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 220