de derde coupure, in verband met de ervaringen tijdens de stormvloed, door het aanbrengen van een kleikist de nodige voorzieningen tegen onderloopsheid zijn getroffen. Door de gemeente Dordrecht werd het beschadigde binnen- beloop (plaatselijk oprit) van de dijksgedeelten tussen de spoor baan Dordrecht—Zwijndrecht en de Hoge Bakstraat, nabij de Hoogt en nabij de Bleyenhoek, onderdelen van het 16e dijkvak van de hoofdwaterkering door de binnenstad van Dordrecht, hersteld. Eveneens vanwege voornoemde gemeente werd uitgevoerd het herstel van het binnenbeloop met steenbekleding van de Noordendijk (dijkvak 17), waarbij door het stellen van perron stukken langs de binnenkruinlijn de waterkering daar ter plaatse op 4.00 m N.A.P. werd gebracht. Het plan voor de uitvoering van dit werk, waarvan op bijlage 17 een algemeen dwarsprofiel is gegeven, verkreeg bij besluit van 1 October 1953, No. 56197 (afd. W.R.) de vereiste goedkeuring van de Minister van Verkeer en Waterstaat, met de opmerking, dat, daar de kering slechts langs de binnen kruinlijn op 4.00 m 4- N.A.P. werd gebracht, het plan nog niet kan worden aangemerkt als een verhoging van de waterkering boven de voorgeschreven kruinshoogte van 3.60 m N.A.P. 5. Ook aan de waterkeringen van de buiten de hoofdwater kering gelegen bedijkte buitenpolders werden de nodige werken tot definitief herstel uitgevoerd. Jagerspoldertje Door de gemeente Dordrecht werd de westelijke dijk van dit poldertje ter plaatse van de daarin ontstane doorbraak hersteld. Nieuwe Stadspolder en Stadspolder Nadat het stroomgat in de waterkering van de Nieuwe Stads polder langs het Wantij door opzinken was gesloten, werd deze zwaar beschadigde buitendijk hersteld tot een gelijkwaardig waterkerend vermogen. Ook de schade aan de buiten waterkering van de Stadspolder langs het Wantij werd hersteld. Het werk werd vanwege de gemeente Dordrecht uitgevoerd. De Noord-Bovenpolder Het herstel van de buitenwaterkering van deze polder werd 217

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 219