Nieuwe Beerpolder over een lengte van 40 m bezweken. Meer naar het Westen werd het noordelijk talud van deze dijk door het inundatiewater plaatselijk beschadigd. De Oudendijksche polder, de Braberspolder en de Dijks- polder zijn niet alleen overstroomd door water vanuit de Oude en Nieuwe Beerpolder, maar ook door water dat tengevolge van het overlopen van de als waterkering dienstdoende Oude Rijksstraatweg rechtstreeks vanuit de Dordtsche Kil en van de dijken dezer polders langs het Zuid-Maartensgat en het Vissersgat kwam. Eerstgenoemde waterkering werd zeer zwaar beschadigd. De betonnen keermuur langs de buitenkruinlijn werd bijna over de gehele lengte weggeslagen, terwijl talrijke gaten in de kruin en het binnenbeloop ontstonden. Deze gaten zijn na 10 Februari met zand dichtgereden. Hierdoor kon het wegverkeer, dat geen gebruik kon maken van de blank staande Nieuwe Rijksweg, weer de Moerdijkbrug bereiken. De spoor baan door deze polders werd zo zwaar beschadigd, dat om vangrijke herstelwerkzaamheden noodzakelijk waren. Pas op 24 Maart kon het normale reizigersvervoer weer worden hervat. De dijken dezer polders langs het Zuid Maartensgat en het Vissersgat werden door overstromen van het buitenwater en door golfslag van het inundatie water aan de binnenzijde zo ernstig beschadigd, dat op vele plaatsen slechts 0.30 tot 1.00 m van de kruin gespaard bleef. Een en ander was wellicht te wijten aan de lichte kleibekleding van deze dijken. Half Februari werd met het noodherstel aan de buiten dijken begonnen. De gaten werden provisorisch tot een hoogte van 2.50 m N.A.P. gedicht. Op sommige plaatsen gebeurde dit uitsluitend met klei, op andere plaatsen met zand, afgedekt door klei. Ondertussen heeft men door middel van de uitwaterings sluizen zoveel mogelijk water geloosd. Nadat de electromotor van het gemaal aan de Oude Beerdijk was gedroogd, kon dit gemaal op 17 Februari in werking worden gesteld. Op dezelfde dag kwam ook het gereviseerde gemaaltje in de oostelijke hoek van de Oudendijkse polder in bedrijf. Op 1 Maart waren alle polders droog. g. Louisa- en Cannemanspolder. Deze polder heeft het eerste overstromingswater vanuit de 214

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 216