Daar waar jonge bomen waren geplant, werden de meeste plantgaten uitgespoeld. Hier werden direct noodvoorzieningen met zandzakken getroffen. d. Dijk van de polder Wieldrecht (dijkvakken 8 t/m 11). Nadat de Oude- en Nieuwe Beerpolder was ingelopen kreeg het daardoor gedekte deel van de Wieldrechtse Zeedijk het water te keren. Slechts bij de kruising van de spoorbaan is door overslag het binnenbeloop licht beschadigd. In de zuidwesthoek van de polder Wieldrecht ontstonden na inundatie van genoemde buitenpolder enkele flinke wellen in de binnenberm van de Wieldrechtse Zeedijk. Door het aan brengen van zandzakken heeft men deze wellen bedwongen. Het gedeelte van de dijk langs de Dordtsche Kil (de Kildijk) stond direct aan het geweld van het water bloot. Even ten noorden van het poldergemaal (bij hm 177.80) is het water over de dijk geslagen, waardoor het buiten- en binnentalud over een lengte van 20 m werd vernield. Met behulp van zand zakken werden noodvoorzieningen getroffen. De Kildijk tussen het 's-Gravendeelse veer en de Zeehaven van Dordrecht lag ongunstig ten opzichte van de stormrichting, zodat door overslag schade aan het binnentalud is ontstaan. Het buitentalud heeft daarbij weinig geleden. Voorts heeft de op de kruin gelegen weg van asfaltbeton de dijk voor verdere afslag behoed. In de nacht van Zaterdag op Zondag is men begonnen met het aanbrengen van een versterking van zandzakken op de buitenkruin van deze dijk. Dit werk werd op Zondag en Maan dag voortgezet. Langs de Zeehaven van Dordrecht bij de Kilkade werd het zandlichaam van de dijk zodanig met water verzadigd, dat het binnentalud over een lengte van 150 m afschoof. Daar voor de dijk een breed opgehoogd terrein lag, was hier geen direct gevaar aanwezig. Toch heeft men, om erger te voorkomen, het binnentalud met zandzakken verzwaard. 3. De Buitenpolders A. De polders ten Noorden van de hoofdwaterkering a. Het Wantijpark. De dijk langs de uitwateringsgeul van De Vierpolders is in 211

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 213