IV. Wensen voor de toekomst 18. Evenals bij het hiervoor behandelde gebied wordt ook voor de Hoeksche Waard de vraag, of in de naaste toekomst met de bestaande waterkering wel op voldoende wijze in de bescherming van dit gebied wordt voorzien, in hoofdzaak be heerst door de plannen tot afsluiting der zeegaten. Zolang daaromtrent nog geen beslissing is genomen, zal ook het dijksbeheer er op moeten zijn gericht om met enige ver betering van de bestaande middelen zo goed mogelijk in de waterkering te voorzien. Verbetering zou op de volgende punten dienen te worden verkregen. Te Oud-Beijerland, waar de dijkhoogte lager ligt dan de op 1 Februari 1953 voorgekomen waterstand en waar verhoging in verband met aanwezige bebouwing moeilijk is te bereiken, zal zo mogelijk met tijdelijke middelen in een waterkering tot voldoende hoogte kunnen worden voorzien. De dijk van de polder Oost- en West-Zomerlanden zal enigszins verbeterd kunnen worden door het buitenbeloop onder profiel te brengen. Het waterkerend vermogen van de Kildijk van het Landigje Bevershoek, die voor de beveiliging van 's-Gravendeel van groot belang is, zal door verbetering van het profiel kunnen worden vergroot. Verder zal een afsluiting in de mond van de haven te 's-Gravendeel deze gemeente een belangrijk grotere bescher ming geven dan de bestaande waterkeringen langs de haven. Ook het ten Zuiden van 's-Gravendeel gelegen deel van de Kildijk tot de dijk van de Mariapolder, waar op 1 Februari het water op meerdere punten aan de binnenzijde uit de dijk vloeide, zal door het maken van een flauwer binnenbeloop en verhoogde binnenberm kunnen worden verbeterd. In de Z.O.-hoek van het eiland zal verbetering kunnen wor den verkregen door de dijk van de Mariapolder tot een voor hoofdwaterkering voldoend profiel te verzwaren en in de ringdijk op te nemen. Het daardoor gedekte deel van de tegen woordige hoofdwaterkering zal dan als binnendijk fungeren. Het verleggen van de hoofdwaterkering naar buiten op dit punt, is temeer noodzakelijk, nu bij het dijkherstel de zwaar 205

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 207