het plaatselijk herstellen en herzetten van ongeveer 1.500 m2 steenglooiing langs de Dordtsche Kil; het herzetten van 340 m2 steenglooiing langs het Lorregat te Puttershoek, 2.000 m2 steenglooiing langs de haven van Heinen- oord en 1.200 m2 steenglooiing van de Gorsdijk van de Mijl polder nabij de Ruitersdijk (binnendijk); het verhogen van de waterkerende muur aan de haven van Goudswaard; het herstellen van de waterkerende muur aan de haven te 's-Gravendeel; en het plaatselijk aanhalen van bermen en belopen en het opruimen van veek. Het gewoon onderhoud vorderde in totaal een bedrag van rond 52.000,—. De uitvoering van het door Gedeputeerde Staten bij besluit van 27 Februari 1951, G.S. no. 8, goedgekeurde gewijzigde plan van de Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij „Put tershoek" G.A. te Puttershoek (zie vorig verslag) kwam ook dit jaar nog niet in zijn geheel gereed. Door Dijkgraaf en Dijkraden van het waterschap „De Hoeksche Waard" werd in dit verslagjaar vergunning verleend aan het bestuur van de polder Oud-Beijerland c.a. tot het vernieuwen van de uitwateringssluis in het z.g. Spui tussen de Oud-Reijerlandse dijk (dijkvak 1) nabij dijkpaal 0.5+80 en de westelijke buitendijk van de Oosterse Gorzen. Het plan daartoe werd, met genoemde vergunning als toelichting, door de Minister van Verkeer en Waterstaat bij besluit van 15 Augus tus 1953 goedgekeurd en het werk kwam in dit verslagjaar tot uitvoering en gereed. Voorts werd door Dijkgraaf en Dijkraden voornoemd ver gunning verleend aan de gemeente Dordrecht, tot het leggen van een gastransportleiding 0 150 mm als kruising in de Kildijk van de polder „Het Landigje Bevershoek" (dijkvak 12) tussen de dijkpalen 21.3 en 21.5. Het plan daartoe werd, met genoemde vergunning als toelichting, door de Minister van Verkeer en Waterstaat bij besluit van 9 October 1953 goedgekeurd en het werk kwam eveneens in dit verslagjaar tot uitvoering en gereed. 204

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 206