zou voor de waterkering van dit gebied langs de Nieuwe Waterweg reeds voor de helft van de lengte een hoogte van ruim 5.00 m N.A.P. zijn verkregen. Voorts zal, ter plaatse waar thans als tijdelijke maatregel een kistdam is geplaatst (Zanddijk), spoedig een definitieve oplossing moeten worden gemaakt, waarbij de kruinshoogte dan ook op ruim 5.00 m N.A.P. zal kunnen worden gebracht. Afsluiting van het Haringvliet zal omvangrijke werken aan de zuidkant van dit gebied overbodig maken en tevens een op lossing kunnen geven voor het waterbezwaar van Hellevoetsluis buiten de wallexr. Zolang echter daaromtrent geen beslissing is genomen zal het dijksbeheer er op moeten zijn gericht om met de be staande middelen zo goed mogelijk in de waterkering te voor zien. Verbetering van de waterkering moet op de volgende punten worden bereikt. a. Het vervangen van de schotbalken in de Brielse poort te Hellevoetsluis door een stel puntdeuren. b. Het verbeteren van het binnenbeloop van een gedeelte van de Struytse Zeedijk. c. Het verhogen van de kruin en het verbeteren van het buitenbeloop van de dijken van de polders Zuidland en Vel- gersdijk en van de Spuidijken van het Hoogheemraadschap van de Bernisse. d. Het verbeteren van het profiel van de Aaldijk door het binnenbeloop een flauwere helling te geven. e. Het verhogen van de Zanddijk. f. Verder zullen enige dijksgedeelten waar op de kruin nog een grindverharding aanwezig is, van een gesloten wegdek dienen te worden voorzien. 164

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 166