Voor normaal onderhoud van de bij de polder Rozenburg en Blankenburg in beheer en onderhoud zijnde waterkeringen werd door deze polder voorts nog een bedrag van 600,— uit gegeven. Door het Landbouwbedrijf „Landverbetering" werd een laag gedeelte in de kruin van de dijk van de Groote polder Krabbe ter plaatse van de aansluiting met de verzwaarde dijk van de God zij Dankpolder, over een lengte van circa 50 m, verhoogd tot 4.00 m N.A.P. Een plan van de gemeente Rotterdam tot het maken van een tijdelijke lozing bestaande uit een afwateringssleuf met buis leidingen 0 0.65 m als kruising door de dijk van de polder „De Welplaat" langs de Oude Maas ten behoeve van de afvoer van spuitwater afkomstig van de opspuiting van de westelijke oprit naar de in aanbouw zijnde brug over voornoemde rivier, verkreeg bij besluit van 19 Augustus 1953, no. 46876 (afd. W.R.) de vereiste goedkeuring van de Minister van Verkeer en Water staat. Nadat de opspuiting was voltooid, werd de buisleiding weer uit het dijkslichaam verwijderd. IV. Wensen voor de toekomst 11. Voor de vraag of in de naaste toekomst werken tot meerdere veiligheid van dit gebied tegen hoge buitenwater- standen moeten worden uitgevoerd, is in hoge mate van belang of tot afsluiting van de zeegaten (in dit geval het Haringvliet) zal worden overgegaan en het al of niet volledig open blijven van de Nieuwe Waterweg. Wat dit laatste betreft, kan met betrekking tot de water kering langs de Nieuwe Waterweg op Rozenburg verwezen worden naar hetgeen in dit verband hiervoor bij Delfland om rent de Maasdijk is gezegd. Het maken van een waterkering op grotere hoogte dan de thans bestaande zal op Rozenburg geen bijzondere moeilijkheden geven. Na de uitvoering van de hiervoor genoemde werken in het kader van dijkherstel is, ten Westen van de Spuisluis en langs de God zij Dankpolder, reeds een waterkering tot boven 5.00 m N.A.P. verkregen. Wan neer ook de daartussen gelegen dijk van de Groote polder Krabbe op overeenkomstige wijze zou worden verhoogd, dan 163

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 165