161 2e. het 11 m verlengen van de sluis aan de buitenzijde door middel van gewapend beton en 3e. het maken van een gewapend betonnen frontmuur, waarin een schuif geleiding met schuif c.a. Het werk kwam in dit verslagjaar tot uitvoering en gereed. Door het bestuur van de polder Spijkenisse en Schiekamp, werd in dit verslagjaar een inlaatsluis gemaakt in de Haartelse dijk (dijkvak 18), een dijkvak gelegen binnen de afdammingen in de Brielse Maas en de Botlek, nabij het oostelijk einde van deze dijk. In de kosten van uitvoering werd door het Hoogheemraad schap van Putten tot een bedrag van 1.100,— bijgedragen. Betreffende de sluis in de Oostbeer van de vestingwerken te Hellevoetsluis kan worden vermeld, dat door de Genie de aan wezige schotbalken voor afsluiting dezer sluis, door middel van stalen I Din 28 profielen werden versterkt. In totaal werden 7 elementen gevormd, elk bestaande uit 2 schotbalken en één I Din 28 profiel. Kosten rond 4.000,—. Verder werd door het Rijk de op het buitenhoofd van de schutsluis in het kanaal door Voorne te Hellevoetsluis aan wezige kering, welke bij de vloed op 1 Februari te laag bleek te zijn, gewijzigd en gebracht op 4.50 m N.A.P. De kering bestaat thans gedeeltelijk uit een gemetseld muurtje en ge deeltelijk uit een kleikade. In deze kering zijn ten behoeve van zijwegen de nodige doorgangen gemaakt. Deze hebben een vloerhoogte van 4.00 m N.A.P. en kunnen zo nodig met zandzakken worden verhoogd. 10. Door de polder Rozenburg en Blankenburg werd inge volge het schrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 29 Januari 1952, G.S. no. 336, naar aanleiding van de uitkomsten van een door de Provinciale Waterstaat verrichte waterpassing van de dijken op Rozenburg (zie vorig verslag), de navolgende ver- beteringswerken als buitengewoon onderhoud uitgevoerd. 1) De Zanddijk vanaf de Simonshavensluis tot de Schans- dijk werd vrijwel over de gehele lengte door middel van een kleikist, binnenwerks breed 1.20 m, tot 4.00 m N.A.P. ver hoogd. Deze kleikist werd samengesteld uit 2 schotten bestaan-

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 163