in dit verslagjaar voortgegaan. Deze opspuiting is langs de Molendijk tot circa dijkshoogte gevorderd. De uitvoering van het plan van de Rijkswaterstaat, Directie Zuid-Holland, tot het aanbrengen van een verzwaring tegen het binnenbeloop van de Tramdijk, vanaf de Molendijk (dijk vak 19) tot het westelijk landhoofd van de brug over de Oude Maas, waarmede in 1952 een aanvang was gemaakt (zie vorig verslag) kwam in dit verslagjaar geheel gereed. 8. Door Gedeputeerde Staten werd bij besluit van 11 Februari 1953, G.S. no. 373, de krachtens artikel 33 der Water staatswet 1900 vereiste goedkeuring verleend aan een plan van de Rijkswaterstaat, Directie Zuid-Holland, tot het verzwaren van de Tramdijk (westelijke toegangsweg naar de brug over de Oude Maas) aan de buiten of zuidoostzijde, vanaf de Molen dijk (dijkvak 19) tot het westelijk landhoofd van voornoemde brug en het op deze verzwaring aanleggen van een tegelrijwiel pad. Het werk kwam in dit verslagjaar tot uitvoering en gereed. Een plan, eveneens van de Rijkswaterstaat, Directie Zuid- Holland, tot het maken van een toegangsweg naar een te maken aanleginrichting in de tramweghaven te Hellevoetsluis, waarbii de Struytse Zeedijk (dijkvak 35) door deze weg op ongeveer 125 m ten oosten van het kanaal door Voorne wordt gekruist verkreeg bij besluit van 6 Januari 1953, G.S. no. 228, de ver eiste goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Ook dit werl kwam in 1953 tot uitvoering en gereed. 9. Ten aanzien van de in de hoofdwaterkering van Voorne en Putten aanwezige kunstwerken kan het volgende worden vermeld. Door het waterschap „De gemeenschappelijke bemaling van de polders de Oude en Nieuwe Uitslag van Putten en Oucl- Hongerland" werd de uitwateringssluis voor het gemaal van genoemd waterschap, gelegen in de Korte Sclienkeldijk (dijk vak 22) gewijzigd. Het plan daartoe, dat bij besluit van 19 Augustus 1953 no. 46891 (afd. W.R.) de vereiste goedkeuring verkreeg van de Minister van Verkeer en Waterstaat, omvatte in hoofdzaak: le. het aanbrengen van een houten schuif en kozijn in een in het bestaande metselwerk in te kassen constructie van ge wapend beton; 160

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 162