159 een bestorting van 84 ton betonpuin aangebracht. Kosten rond 3.700,-. De bij het Rijk in onderhoud zijnde Hoornse Hoofden vor derden ook in dit verslagjaar geen onderhoud van enige be tekenis. Door het Hoogheemraadschap van de Bernisse, werd voor onderhoud van de grasmat van de dijk langs het Spui en het maken van een oprit tegen het binnenbeloop van deze dijk een totaalbedrag van 810,— uitgegeven. Vanwege de polder Velgersdijk werden, als gevolg van de uitkomsten van de in 1952 en 1953 uitgevoerde peilingen van het onderwaterbeloop van de Spuidijk, dit jaar bestortingen uitgevoerd in de raaien 2, 5 en 6 met in totaal 140 ton beton- bonken. De uitkomsten van de peilingen in deze raaien, verricht in November van dit verslagjaar, nadat genoemde bestortingen waren uitgevoerd, wijzen op een zodanige verbetering van het onderwaterbeloop, dat verdere bestorting daar ter plaatse thans niet direct noodzakelijk wordt geoordeeld. De uitvoering van voornoemde bestortingen, peilingen van de oever en enig ge woon onderhoud aan de dijken, vorderde een totaal bedrag van rond 1.200,—. Door het Hoogheemraadschap van Putten werd voor het normale onderhoud van de bij dit Hoogheemraadschap in onderhoud zijnde dijken en de daarop gelegen wegen een bedrag van rond 1.800,— uitgegeven. Onder meer werd de grindweg op de kruin van de Oud- Schuddebeurse dijk (dijkvak 26) vanaf het Nieuw-Beijerlandse veer tot de Toldijk geasfalteerd. Door de overige instellingen, belast met de zorg voor de instandhouding van de dijken op Voorne en Putten, werd voor het normaal onderhoud van het dijkslichaam en de daarop gelegen wegen een gezamenlijk bedrag van rond 400,— uit gegeven. Met de uitvoering van het plan van de gemeente Spijkenisse, tot het maken van een terreinopspuiting tegen het buitenbeloop van de Molendijk en van de Tramdijk (zie vorig verslag), werd

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 161