158 Hoogheemraadschap van Voorne in totaal 860,— werd be steed, bestond in hoofdzaak uit het inpoten van riet en het plaatsen van rijsschermen in windgaten. Voorts werd door voornoemd Hoogheemraadschap de nieuw geplaatste afrastering langs de duinvoet tussen de strandpalen 11 en 19 in het najaar van 1953 verwijderd, zulks om te voor komen, dat deze afrastering door mogelijke vloeden verloren zou gaan. De kosten beliepen rond 1.600,—. Eveneens door dit Hoogheemraadschap, werd op het bui tenbeloop van de Struytse Zeedijk (dijkvak 35), ter weerszijden van de daarop in vroegere jaren aangebrachte steenglooiing, in verband met afname van het vóór dit dijkvak gelegen gors, over een lengte van 20 m1 rijsbeslag aangebracht. Aan de overige bij voornoemd Hoogheemraadschap in onder houd zijnde dijkvakken, welke voor het merendeel binnen de afdamming van de Brielse Maas zijn gelegen, werden niet meer dan de gewone onderhoudswerken uitgevoerd. In totaal werd door het Hoogheemraadschap voor onderhoud van de dijken en de daarop aanwezige wegen een bedrag van 1.520,— uitgegeven. De in 1953 vanwege het Hoogheemraadschap van Voorne verrichte peilingen van de onderzeese oever voor de Ouden- hoornse- en Struytse Zeedijk gaven in het algemeen geen grote afwijkingen in ongunstige zin met die van het vorige jaar. In de raaien 1, 6 en 7 van de Struytse Zeedijk, waarin vorig jaar afname werd geconstateerd (zie vorig verslag), is in dit verslagjaar geen verdere verdieping van enige betekenis waargenomen Wel werd een verdere afname in raai 2 ten westen en raai 5 ten oosten van de plaats waar in 1950 bezinking en bestorting aan de Struytse' Zeedijk heeft plaats gehad waargenomen, doch de 2i/2 m dieptelijn bevindt zich hier nog ver genoeg van de oever om ter plaatse nu reeds bijzondere voorzieningen te treffen. In het najaar van 1953 werd, ter bescherming van de in 1950 aangebrachte zinkstukken, de onderzeese oever voor de Struytse Zeedijk in de raaien 3, 3a en 4 met in totaal 434 ton betonpuin bestort. In de raaien E en E1 voor de Oudenhoornse Zeedijk werd

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 160